Звіт за рік

ВІДДІЛ СІМ’Ї, ДІТЕЙ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

12100, Житомирська обл., смт. Хорошів, вул. Соборна,7,

тел.(факс) 3-22-10, E-mail: csssdm-vv@ukr.net

20.12.17 № 239                                                                                                                                                                   Селищна рада

Інформація про роботу відділу щодо підтримки сімей різних категорій.

Протягом 2017 року спеціалістами відділу сім’ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення Хорошівської селищної ради проводилася робота з соціальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, внутрішньо переміщеним громадянам,  ліквідаторам аварії на ЧАЕС, воїнам – афганцям, багатодітним, молодим сім’ям з дітьми  та соціальної підтримки сімей у складних життєвих обставинах.

Наразі за офіційною статистикою на обліку перебуває 38 сімей, які потребують сторонньої допомоги у мотивації до ведення здорового способу життя, вирішенні власних проблем – а це подолання алкозалежності, агресії у спілкуванні, налагодження взаємовідносин в родині, правильного догляду за дітьми, покращання матеріальних та санітарно – гігієнічних умов проживання.

З метою сприяння у подоланні негараздів у сім’ях спеціалісти відділу спільно із соціальними партнерами (в.о.старости, медичні працівники ЦПМСД, вчителі, працівники управління праці, поліції, ДСНС)  відвідували  родини різних категорій (складено 172 акти обстежень матеріально – побутових умов). В результаті такої спільної роботи окремі сім'ї попереджені про можливість припинення соціальних виплат,  члени сімей направлені на обстеження або лікування, діти – на оздоровлення, по заяві батьків – в інтернатні установи, врегульовано конфліктні міжособистісні стосунки.

За підтримки Прокопчука В., пастора церкви ЄХБ, небайдужих людей громади 95 сімей отримали гуманітарну допомогу, за сприяння Народного депутата України П.Дзюблика 34 сім’ї у складних життєвих обставинах отримали продуктові набори, діти – сироти та діти з функціональними обмеженнями отримали новорічні подарунки від селищної ради.

Стан функціонування 18 сімей, в яких батьки не виконують свої батьківські обов’язки розглядався на засіданнях виконкому селищної ради. За ініціативи селищного голови В.Столярчука в Рижанському та Зубринському старостинських округах проведено   виїзні засідання громадської комісії у справах неповнолітніх з питань розгляду проблем сімей, відповідального батьківства. Щоб надати своєчасну допомогу родинам, запобігти виникненню непорозумінь та конфліктів між членами сімей,  захистити права та інтереси дітей на базі відділу за участю працівників поліції, в.о. старостів проводилися збори сімей ромської національності Давидівського старостинського округу, сімей, які мають ризик потрапляння в складні  життєві обставини Рижанського, Грушківського,  Зубринського старостинських округів.

Під час акції «Світ сім’ї» в старостинських округах, у Хорошеві серед сімей різних категорій   вивчався стан  підготовки до зимового періоду, виконання батьківських обов’язків щодо виховання дітей. За підсумками роботи батькам з сімей у складних життєвих обставинах за благодійної підтримки поштового відділення надіслані листи про необхідність виправлення недоліків у власному будинку та  попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за виховання, збереження життя та здоров’я їх дітей.

Спеціалістами відділу проводились профілактичні рейди  місць відпочинку молоді з метою попередження негативних явищ, дитячої безпритульності та бездоглядності, перевірки дотримання законодавства щодо торгівлі тютюновими та алкогольними виробами.

Постійно розповсюджувалася  соціальна реклама з питань відповідального батьківства, безпеки життєдіяльності, правової тематики, попередження насильства та торгівлі людьми,  ведення здорового способу життя.

Звісно, у такій багатогранній діяльності є й недоліки. Проте, за підтримки селищної ради, тісної взаємовигідної співпраці з в.о.старост, медпрацівниками ЦПМСД та лікарями ЦРЛ, працівниками поліції, ДСНС, відділів культури та освіти селищної ради, ДЮСШ ми впораємося з будь – якими завданнями, головне – щоб на користь родині, дітям, громаді.

О.Кучер, соціальний працівник