Робота соціальних працівників

Система соціального обслуговування самотніх людей похилого віку – одна з важливих, невід’ємних сторін соціального захисту населення, державної соціальної політики. Соціальна робота покликана розв’язувати соціальні проблеми самотніх людей похилого віку з метою покращення умов їхнього життя. Одним з напрямків соціальної роботи з самотніми людьми похилого віку є соціальне обслуговування.

17 соціальних робітників відділу сім’ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення Хорошівської селищної ради у 28 населених пунктах обслуговують громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, а  деякі працівники мають підопічних у двох чи трьох віддалених селах без транспортного сполучення, але це не впливає на якість надання соціальних послуг, так як соціальні робітники відповідальні, милосердні, заслуговують поваги, більшість з них не один рік свого життя віддали своїй справі.  Під час виконання своїх функціональних обов’язків знаходять індивідуальний підхід до кожного, адже старенькі люди немічні, вразливі, а іноді і примхливі.  При прийнятті на облік враховуються вік, індивідуальні потреби та ступінь кожного отримувача соціальних послуг. З початку 2019 року 136 громадянам похилого віку, особам з інвалідністю надані соціально-побутові послуги спрямовані на підтримання їхньої життєдіяльності і соціальної активності.

Згідно телефонного опитування та під час відвідування підопічні  задоволені роботою соціальних робітників, які дотримуються графіка відвідування, часу роботи, етичних норм при спілкуванні, вчасно інформують з питань соціального захисту, пенсійного забезпечення, дякують за своєчасне та якісне соціальне обслуговування та хороший підбір кадрів.

20 березня 2019 року був проведений семінар на якому були підведені підсумки роботи відділення соціального обслуговування за I квартал 2019 року. Одне з основних завдань відділення – підвищення якості та доступності послуг. Проведено моніторинг (поточне оцінювання результатів, складання звітів, перегляд індивідуальних планів). Сформовані справи підопічних, паперова та електронна база даних щодо соціального обслуговування. Проводиться обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, для надання їм всебічної допомоги ( оформлення житлово-комунальної субсидії, контроль за здійсненням профілактичних оглядів і обстежень сімейними лікарями, забезпечення громадян соціальною рекламою з питань безпечного проживання, профілактики негативних явищ, проведення інструктажу по безпечній експлуатації пічного опалення,  тощо). На постійному контролі знаходиться розгляд звернень громадян та забезпечено невідкладне реагування на пропозиції, заяви, скарги, вживаються заходи щодо інформування населення громади про право на звернення та отримання соціальної допомоги.

Матеріально – технічне забезпечення відділення соціального обслуговування задовільне. Хорошівська селищна рада надає транспорт для відвідування громадян похилого віку та перевірок роботи соціальних робітників. Соціальні робітники забезпечені велосипедами, спецодягом та взуттям, гумовими рукавицями, господарськими сумками.

Соціальна робота покликана розв’язувати проблеми життя самотніх людей похилого віку, які свої сили, здоров’я, інтелектуальний потенціал віддали суспільству. Тому ми зобов’язані зробити максимум, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу.

Соціальний працівник  Надія  Якубенко