Символіка

Опис герба і прапора смт Хорошів.

Малий герб :

Фото без опису

              Малий герб являє собою щит іспанського типу, що горизонтально блазонований на дві рівні частини. Нижня частина зверху завершується зубчастою стіною. Геральдичний колір верхньої частини є синій, а колір нижньої частини є зеленим. Синій колір означає славу і вірність(наших предків) , зелений  – свободу та надію (на краще життя). У верхній частині посередині розміщена  геральдична емблема сонця, полуденного з 16 променями золотого кольору.

          Сонце найдавніший космічний символ людства, символ світла та багатства, а його повний диск означає розквіт (краю). Це підсилено золотим кольором емблеми, що також тлумачиться як багатство (краю та людей).

          Зубчаста оборонна стіна з 7 зубцями ( штучна фігура ) прямо вказує на історію виникнення селища, яке росло і формувалися навколо пізньосередньовічного замку. В нижній частині посередині розташовується штучна фігура ювелу (кристал моріону) у вигляді ромба чорного кольору (відповідно природному кольору моріону) з чіткими фасками. На ювелі схрещені 2 молотки (геологічний, гірничий) золотого кольору. Емблема ювелу накладена на хвилясту горизонтальну смугу синього кольору. Ця природня фігура вказує на річку Іршу навколо якої розміщуються селище Хорошів з замчищем. Ювел (узагальнений символ не тільки коштовного, а й декоративного каміння) вказує на основне багатство краю – це  скарби Волинського родовища камерних пегматитів з яким пов’язана історія розквіту селища. Геологічний і гірничий молотки символізують працю геологів, гірників, а золотий колір гербової фігури означає повагу до людей, які створюють багатства Хорошева.

Великий герб:

Фото без опису

 

     Великий герб являє собою вищеописаний малий герб з відповідними кольорами та емблемами, який накладено на декоративний картуш бронзового кольору. Картуш увінчано мурованою короною з трьома зубцями срібного кольору згідно вимог Українського геральдичного товариства. Знизу картуш перевитий девізною стрічкою на який є надпис з золотими літерами – ХОРОШІВ.

Прапор :

Фото без опису

 

     Прапор Хорошева є прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 2:3. По горизонталі прапор поділений на три рівновеликі смуги: зверху – золота (жовта), всередині – синя, знизу – зелена.

     Кольори прапора відповідають кольорам гербових фігур та гербового щита. Оскільки гербові фігури сонця та 2 схрещених молотків є головними в гербі, то золотий колір знаходиться вгорі прапора. Кольори гербового щита синій та  зелений, звідси відповідність їх розташування на прапорі. Геральдичний золотий колір означає величність і багатства (духовні і матеріальні), синій – славу і вірність, а зелений – свободу і надію.

 Автор: Ігор Цвіра із врахуванням  вимог Українського геральдичного товариства

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь