МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ
Як сформувати молодіжну політику в умовах маленького міста, селища чи села - ці питання були ключовими під час парламентських слухань минулого тижня.
Варто зазначити що парламент щороку заслуховує стан роботи з молоддю, щороку звітують виступаючі про молодіжні проблеми, влада намагається їх вирішувати, або не бачити, чи не звертати на них увагу – по різному буває. Ось тому 80% молодих людей наразі мають бажання виїхати за межі рідної країни в пошуках кращого життя. Уявімо, що12 млн.(саме стільки по статистиці) юнаків і дівчат, молодих здорових завзятих водночас покинуть батьківську хату – а це потягне за собою зменшення кількості народжуваності, зменшення відрахувань до різних фондів, послаблення обороноздатності, дефіцит робочої сили в усіх галузях економіки і т.д..
Це глобальні проблеми, а на місцях - і в рідному селі, і в сусідньому, і в іншому районі ми бачимо – молодь не має бажання, а ще більше мотивації до активної життєвої позиції, до зміни на краще не лише життя громади, а й власного. Молоді люди втрачають інтерес до культури спілкування, здорового дозвілля, занять спортом, а натомість здобувають низьку рухову активність, безліч шкідливих звичок. По статистиці одна молода жінка народжує в середньому 1,5 дитини та й ті нездорові, кожен третій молодий чоловік уже має проблему із зловживанням тютюнових, алкогольних чи наркотичних виробів.
Іноді складається враження, що така ситуація складається лише через те, що молода людина не має місця, куди можна було б піти поспілкуватися, висловити свою думку, на яку кожен має право, розповісти про мрії, думки, розповісти щось цікаве, позайматися спортом ( власне, добре, що є ще клуби, кафе, бари тощо).
Без сумніву є активна молодь, люди, які хочуть щось змінити – прибудинкову територію, вулицю, центр села, своє життя та життя свого друга.
Саме тому 22 листопада представники молоді від усіх старостинських округів обговорювали
-яким чином молодь може брати участь у діяльності ОТГ;
-чи готові особисто брати активну участь у процесі розбудови та розвитку громади;
-як враховуватиме місцева влада думку молоді при ухваленні важливих рішень.
За результатами наради були поставлені певні завдання на найближчий період бачення молодіжної політики в громаді:
-
Молодь залишається на селі, бо є житло, робота, організовується дозвілля та відпочинок;
-
Зменшення кількості молоді із шкідливими звичками, що сприятиме народженню здорового покоління;
-
Розвиток сімейного дозвілля, що сприятиме популяризації дружніх сімейних взаємовідносин;
-
Покращання інфраструктури населеного пункту: облаштування спортивних та ігрових майданчиків, зон здорового, безпечного відпочинку, безпека перебування в громадських місцях;
-
Позитивний приклад для підростаючого покоління.
А, загалом, необхідно довести до кожного мешканця громади, що ніхто не прийде і нічого не зробить просто так, не має уже «того дядька», що будує світле майбутнє для нас.
МИ МАЄМО ЦЕ ЗРОБИТИ САМОСТІЙНО!!! ВЛАСНОРУЧ!!!
Н.П.Осадчук, начальник відділу дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення