Наразі по всій Україні проходить акція «16 днів проти насильства».

              Заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству здійснює відділ сім’ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення Хорошівської селищної ради, відповідно Статуту відділу. Координацію роботи з питань здійснення роботи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству здійснює секретар виконкому Хорошівської селищної ради.

              Безпосередньо обов’язки з прийому та реєстрації заяв про факти вчинення насильства, роботи з постраждалою особою чи кривдником, здійснення взаємоінформування між поліцією, службою у справах дітей РДА покладені на провідного спеціаліста відділу, уповноваженого із захисту прав дітей, відповідно до Посадової інструкції.

              Водночас, до відвідування сімей, де виявлений факт насильства залучаються  інспектор ювенальної превенції, дільничний інспектор, при потребі, в.о. старост, мед. працівники, заступник селищного голови, секретар виконкому. Питання подальшої роботи із постраждалими та кривдниками розглядаються на засіданнях комісії із захисту прав дітей чи виконкому селищної ради.

             Разом з тим, на виконання передбачених Законом України  „Про запобігання та протидію домашньому насильству”, повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно листа Мінсоцполітики від 21.09.2018 року №18266/0/2-18/38 «Про створення мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі», з метою оперативного реагування та надання соціально - психологічної допомоги постраждалим особам, у відділі створена Мобільна бригада соціально – психологічної допомоги особам (в т. ч. дітям), які постраждали від домашнього насильства та наказом від 01.10.2018 року № 113 затверджено Положення про її діяльність.

            З метою упередження домашнього насильства проводяться батьківські всеобучі, тренінгові заняття, відеолекторії серед дітей та молоді із залученням громадських організацій, релігійних громад та благодійних фондів. Постійно розповсюджується соціальна реклама, спрямована на безпечну поведінку та безконфліктне вирішення проблем, інформаційні довідники, куди звернутися в разі потреби, надсилаються листи батькам в сім’ї, де існує ризик домашнього насильства щодо відповідальності за протиправні вчинки. Розроблено та розповсюджується Інформаційний довідник «Вислухаємо.Підтримаємо. Допоможемо» з контактними даними бюро безоплатної правової допомоги, місцевих організації та установ, в т.ч. громадських, причетних до захисту постраждалих осіб, «гарячих ліній», місць можливого влаштування постраждалих.

            Спеціалісти відділу систематично удосконалюють знання в цій сфері на тренінгових заняттях місцевих громадських організацій «Нитка Аріадни», «Територіальний жіночий центр», асоціації працівників соціальної сфери та семінарах служби у справах дітей ОДА. Нещодавно участь у міжнародному міжвідомчому семінарі «Сучасні стратегії у профілактиці дитячого і сімейного неблагополуччя», що проходив в Угорщині, організованого ГО «Відкритий світ молоді» взяла начальник відділу та презентувала діяльність у сфері профілактики насильства та жорстокого поводження з дітьми. Наразі, спеціалісти відділу прийматимуть участь у тренінгах для впровадження корекційних програм для кривдників, які вчиняють домашнє насильство, що проводитиме Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

             Робота з даного напрямку буде продовжуватися.

Контактні особи:

Головач Лариса Вікторівна, секретар виконкому (04145-32435);

Осадчук Надія Петрівна, начальник відділу, (0975427128);

Семеній Олена Іванівна, провідний спеціаліст, уповноважений із захисту прав дітей, (0962257344)

 

Семеній О., провідний спеціаліст відділу