Соціальний захист громадян

Cпеціалісти  відділу  сім’ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення систематично відвідують у старостинських округах сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах. Одним із основних завдань - є дізнатися якомога  більше про стан функціонування таких родин з метою подальшої їх реабілітації, сприяння у вирішенні нагальних проблем, а головне – забезпечити належне виконання батьківських обов’язків та всебічну підтримку дітям. Варто зазначити, що в.о.старост,  діловоди, медичні працівники, вчителі  та, навіть сусіди, родичі,  йдуть нам назустріч, підказуючи, як допомогти сім’ї налагодити взаємовідносини, захистити права дітей, мотивувати батьків до ведення здорового способу життя.

На превеликий жаль, не завжди вдається виправити ситуацію на краще. Доводиться вилучати дітей та влаштовувати їх в інтернатні заклади, притягувати батьків до адміністративної відповідальності або, що найгірше, позбавляти їх батьківських прав.

У Сколобівському старостинському окрузі, має місце проблема з сім’єю, яка вже на протязі багатьох років стоїть на обліку як така, що перебуває у складних життєвих обставинах. В даній родині О. через негативну поведінку батьків діти обділені батьківською турботою та ласкою, не забезпечені повноцінним харчуванням, порушені санітарно гігієнічні норми проживання. Ще в одній сім’ї Л. із Давидівського старостинського округу батьки нехтують рекомендаціями старости, соціальних працівників щодо правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Вкотре попереджено про відповідальність батьків за життя та здоров’я дітей та зобов’язано батька терміново виправити ситуацію.

Прикро, що є такі родини і вкотре виявили їх негаразди 15 листопада соціальні працівники відділу та сприяли у їх вирішенні. Отже, десь недопрацювали всі, хто причетний до роботи з сім’ями, дітьми, за  здоров’я дітей та їх виховання, хто відповідає за кожного мешканця громади.  У цій справі не повинно бути байдужих, потрібно всім разом боротись і з тими, хто продає горілку, а з нею і сльози, і злидні, і горе, і з тими, хто зловживає, і з тими, хто осторонь спостерігає за стрімким падінням у прірву сусідів, родичів, друзів чи просто односельців.

Разом з тим, є у нашій діяльності з цього напрямку і позитивні результати. Так, після втручання працівників відділу спільно з соціальними партнерами в життєдіяльність сімей П., Б. із смт. Хорошів батьки покращили умови  проживання, дбають про задоволення потреб дітей. Спільними зусиллями вдалося налагодити взаємовідносини між членами родин, забезпечити цільове використання соціальних виплат, мотивувати батьків до ведення здорового способу життя.

Також, приємно зазначити, що гарні результати роботи соціальних робітників по старостинських округах: с. Грушки - Пасічник В.А., с.Давидівка - Мельник Ж.Л., с.Сколобів - Іващенко С.Я. з сім’ями одиноких громадян, які перебувають на обслуговуванні. Відвідавши  підопічних, ми з’ясували, що є у них в достатній кількості дрова, продукти харчування, в оселі тепло та чисто. До пенсіонерів навідується медпрацівник, вчасно доставляється пенсія, у всіх оформлена субсидія.

Робота щодо соціального захисту громадян буде продовжуватися й надалі.

Ольга Кучер, соціальний працівник