Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Певні заходи з нагоди цього дня проводилися й у відділі сім’ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення.

Так, у сім’ях у складних життєвих обставинах, відвіданих напередодні, велася роз’яснювальна робота щодо обов’язків дітей, вміння застосовувати знання про права дитини на практиці, відповідальності батьків за життя та здоров’я дітей та 34 таких родин за сприяння Народного депутата П.Дзюблика отримають продуктові набори від Міжнародного благодійного фонду «Відкрите серце».

          Цікавою та змістовною було проведено тематичне заняття «Права та обов’язки дітей», проведене працівниками відділу 20 листопада за участю обдарованих дітей художньої студії образотворчого мистецтва Хорошівського будинку культури, в ході якого діти ознайомилися зі своїми правами та обов’язками під час  гри «Так чи ні», вчилися на сюжетах відомих казок знаходити порушення прав дітей, виявляли жорстокість у стосунках  героїв казок, формували вміння використовувати отримані знання при вирішенні реальних життєвих ситуацій. Діти дуже вміло робили висновки щодо розмежування обов’язків та прав. По закінченню заходу діти отримали пам’ятку про обов’язки та права учнів та солодкі подарунки, а сюжети до згаданих казок  малюватимуть під час виконання домашнього завдання.

 

Кучер О.В. соціальний працівник