Робота соціальних робітників

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про роботу відділення соціального обслуговування  дома за  2017 рік

та завдання на 2018 рік.

06 грудня 2017 року відбулася підсумкова нарада з соціальними робітниками відділу сім’ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення за участю секретаря виконавчого комітету Головач Л.В.

З початку 2017 року спільно з територіальною громадою   було виявлено та обстежено 176 громадян похилого віку, інвалідів, які перебували у складних життєвих обставинах і потребували соціального обслуговування, на даний час 140 чоловік перебувають на обліку, решта 35 чол. перебувають в резерві для подальшого соціального обслуговування.

Соціальним обслуговуванням дома охоплена майже вся територія Хорошівської селищної ради, 17 соціальних робітників у 27 населених пунктах, згідно Державного стандарту догляду вдома ( Наказ Міністерства соціальної політики України 13.11.2013 № 760,) соціальну послугу  надають безоплатно, відповідно затверджених графіків роботи та індивідуальних планів надання соціальної послуги з догляду вдома постійно (ІІІ група рухової активності - два рази на тиждень; ІV – три рази на тиждень; V – 5 разів на тиждень), а саме:

• допомага у веденні домашнього господарства – закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та ін.товарів, приготуванні їжі, прибирання житла, прання, допомога в самообслуговуванні;
  • в обробітку земельної ділянки, але не більше 0,02 га;
  • оформлення документів, внесення платежів (житлово-комунальну субсидію оформлено в 2017 році 121 чол.;отримали кошти 100 %);
  • виклик лікаря, надання допомоги в проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я;
  • виконання різних видів дрібних ремонтних робіт у приміщенні, забезпеченні паливом (дровами - 100 % підопічних з числа потребуючих);
  • надання інформації з питань соціального захисту населення та ін.

До 9 травня Дня Перемоги було проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 17 ветеранів війни (2 ветеранам ВВв надано грошову допомогу в розмірі 600 грн. народним депутатом Дзюбликом  П.В.).

Натуральну допомогу:  (солодощі) до Пасхального свята отримали всі підопічні відділення соціального обслуговування дома; одяг б/в отримали гостро потребуючі підопічні від ЄХБ церкви- пастир Прокопчук В.А.

До Дня людей похилого віку, Дня ветерана 1 жовтня:

натуральну допомогу (продуктами харчування, промисловими товарами (миючі засоби) отримали 138 підопічних відділення від пастиря ЄХБ церкви Прокопчука В.А., 65 чол. від приватних підприємців району;

грошову допомогу надали:

народний депутат України Дзюблик П.В. 13 ветеранам війни та праці, інвалідам;

пп «Зернова комора» Коник О.М. 6  пенсіонерам по дільниці с.Дворище – Солодирі.

Одне з основних завдань відділення соціального обслуговування дома – підвищення якості та доступності послуг. Ведеться контроль по забезпеченню якісного та своєчасного обслуговування  громадян, що знаходяться на обліку у відділенні соціального обслуговування дома, проведено перевірку роботи соц.робітників (відвідано 84 підопічних відділення, з них участь у анкетуванні взяли 52 чол.). Постійно проводиться моніторинг (поточне оцінювання результатів, складання звітів, перегляд індивідуальних планів). Сформовано справи підопічних, які містять індивідуальні плани надання соціальної послуги вдома, що відповідає визначеним індивідуальним потребам отримувачів соціальної послуги, паперова та електронна база даних щодо соціального обслуговування. Робота соціального робітника складна, вимагає бути уважним, тактовним і терплячим, допомагаючи одиноким громадянам, інвалідам, які за час роботи стають немов рідні. Гарно без зауважень працюють соціальні робітники: смт.Хорошів –Кузьменко О.О., Кутерга Р.П.;с.Сколобів –Іващенко С.Я.; с.Зубринка-Павлюк І.Л.та ін.

Згідно телефонного опитування підопічні задоволені соціальною послугою догляду вдома, що відображається покращенням емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги.

З метою підвищення кваліфікації, використання інформації в роботі та загального розвитку соціальних робітників щомісячно були проведені семінари із залученням: Хорошівської селищної ради, Хорошівського бюро правової допомоги, УПСЗН,  Хорошівської центральної бібліотеки, районного сектору управління ДСНС України у Житомирській області, де обговорювалися теми: Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням сукупного доходу сім’ї”,  “Про безоплатну правову допомогу”, Літературна година “Жінки в житті творчості Т.Г.Шевченка” та ін.

В 2018 році  будемо продовжувати  обстеження  матеріально-побутових умов проживання одиноких громадян похилого віку, інвалідів, які обслуговуються відділенням, та тих громадян, які перебувають в резерві, для надання їм всебічної допомоги (оформлення житлово-комунальної субсидії, контроль за здійсненням профілактичних оглядів і обстежень  сімейними лікарями, проведення інструктажу по безпечній експлуатації пічного опалення, забезпечення дровами, тощо), намагатимемося всебічно забезпечувати становлення соціальної політики держави у нашій громаді.

Соціальний працівник      Надія Якубенко