Україна проводить реформи, вона змінюється і стає країною, де забезпечення високої якості послуг та життя громадян є найвищим державним пріоритетом.

         Наближеність адміністративних послуг до громадян, їх доступність та висока якість – одна з ключових функцій держави і органів місцевого самоврядування. Саме це стало одним із пріоритетів 2021 року громади.

Центр надання адміністративних послуг Хорошівської селищної ради є певним здобутком 2021 року. Цей заклад розпочав свою діяльність на початку цього ж року.

Для його облаштування з бюджету громади було витрачено кошти у сумі 126,6 тис. грн. (ремонтні роботи 117,1 тис. грн., меблі та інше оснащення 9,5 тис. грн.).

Окремо хочеться зазначить, що меблі та технічне оснащення для облаштування Центру  дісталось у спадок від колишньої реформованої районної державної адміністрації.

Центр надання адміністративних послуг знаходиться в центрі селища та відповідає вимогам визначеними законодавством.

Затверджено всі нормативні акти, які регламентують діяльність Центру надання адміністративних послуг, що утворений як структурний підрозділ селищної ради:

1. Рішення сесії селищної ради від 27.06.2019 р. № 540 «Про утворення Центру надання адміністративних послуг Хорошівської селищної ради та затвердження Положення про Центр».

2. Рішення сесії селищної ради від 12.02.2021 р. № 115 «Про покладання повноважень у сфері державної реєстрації бізнесу, нерухомості та актів цивільного стану на відділ «Центр надання адміністративних послуг Хорошівської селищної ради».

3. Рішення сесії селищної ради від 12.02.2021 р. № 116 «Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються у відділі «Центр надання адміністративних послуг Хорошівської селищної ради».

4.  Рішення сесії селищної ради від 12.02.2021 р. № 117 «Про затвердження Регламенту відділу «Центр надання адміністративних послуг Хорошівської селищної ради».

За штатним розписом у Центрі передбачено сім штатних одиниць. Це начальник, два адміністратора,  два державних реєстратора (державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та державний реєстратор речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ), реєстратор з реєстрації місця проживання та ведення реєстру ТГ,  головний спеціаліст з державної реєстрації актів цивільного стану.

Перелік адміністративних послуг відповідно до змін в законодавстві та вимог сучасності постійно збільшується. У кінці року було затверджено новий перелік послуг, що надається в Центрі та відповідно прийнято рішення сесії селищної ради від 20.12.2021 р. № 654 «Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються у відділі «Центр надання адміністративних послуг Хорошівської селищної ради» в новій редакції».

Перелік послуг був значно розширений та став налічувати 141 послугу. Для порівняння, перелік послуг на початку року становив 90 послуг. До переліку послуг додалися послуги у сфері містобудування та архітектури, це послуги Державної інспекції архітектури та містобудування України.

Центр надання адміністративних послуг надає послуги у десяти сферах діяльності, а саме:

1) реєстрації права власності на майно;

2) реєстрації бізнесу;

3) реєстрації громадських організацій;

4) реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання громадян;

5) реєстрації актів цивільного стану;

6) державного земельного кадастру;

7) соціально сфери (встановлення/продовження статусу багатодітної сім’ї);

8) містобудування та архітектури;

9) пожежної безпеки;

10) безпеки продуктів харчування.

За 2021 рік спеціалістами Центру надання адміністративних послуг надано 9363 послуги, з них:

1) реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання – 4020;

2) послуги Держгеокадастру – 2538;

3) державна реєстрація нерухомого майна - 2062 ;

4) державна реєстрації ЮО та ФОП – 385;

5) державна реєстрація актів цивільного стану – 174;

6) послуги соціальної сфери – 131;

7) державна реєстрація громадських організацій - 26;

8) є – Малятко – 17;

9) містобудування та архітектура – 10.

За надані платні адміністративні послуги в 2021 році надійшло:

 • до місцевого бюджету 389 тис. грн.;
 • до державного бюджету 33 тис. грн..

Однією із переваг нашого Центру у порівнянні з іншими Центрами є запровадження таких послуг як:

 • Є-малятко

         Це комплексна послуга, що включає:

 1. державну реєстрацію народження;
 2. визначення походження дитини;
 1. призначення допомоги при народженні;
 2. реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
 3. присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);
 4. визначення належності дитини до громадянства України;
 5. реєстрацію місця проживання дитини;
 6. призначення допомоги багатодітним сім’ям;
 7. внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів;
 8. виплату грошової компенсації за пакунок малюка.
 • Державна реєстрація громадських об’єднань та громадських формувань
 • Надання інформацій з Державного земельного кадастру у формі Витягів

Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання жителів громади ведеться по-новому, а саме в електронному вигляді, шляхом ведення Реєстру територіальної громади.

Налагоджено співпрацю та підписано договір про співробітництво у сфері надання адміністративних послуг між Хорошівською селищною радою та Центрально-Західним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Хмельницький). Також підписано Меморандум про співпрацю з Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області.

Для зручності громадян затверджено прийом без обідньої перерви. Один день на тиждень, а саме четвер, за попереднім записом, Центр надання адміністративних послуг може функціонувати до 20 години.

У приміщенні Центру існує вільний доступ до всесвітньої мережі Internet через систему Wi-Fi.

Запроваджено інформування заявників про готовність результату з надання адміністративних послуг. Громадян, щодо результатів адміністративних послуг, спеціалісти Центру повідомляють за допомогою оповіщення по телефону, SMS та E-mail.

З метою виявлення думки щодо ефективності роботи Центру та вивчення очікувань і задоволеності якістю наданих адміністративних послуг запроваджено проведення соціологічного опитування шляхом сканування QR-коду із формою-опитувальником для відгуків.

На меті є запровадження в Центрі надання адміністративних послуг таких послуг як:

 • оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон,

 та

 • оформлення посвідчення водія.

     Планується встановити платіжний термінал для внесення плати за платні адміністративні послуги та для найменших відвідувачів облаштувати дитячий куточок.

      У Центрі надання адміністративних послуг реалізуються принципи одержання населенням широкого спектру інформації, отримання кваліфікованих консультацій, надання необхідних послуг в одному місці, ввічливе ставлення до кожної людини, розуміння проблем відвідувачів та прагнення максимально швидко знайти їх вирішення.

     Крок за кроком ми намагаємось будувати сучасний, європейський сервісний Центр надання адміністративних послуг, орієнтований на потреби громадян.