Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проєктів рішень

Дата: 14.05.2026 11:31
Кількість переглядів: 50

Фото без опису

ШАНОВНА ГРОМАДО!

 

Надаємо для обговорення повідомлення про реорганізацію та перепрофілювання закладів освіти Хорошівської громади.

Громадське обговорення триватиме до 30 квітня 2027 року.

 

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення проєктів рішень:

 

  1. Про реорганізацію Грушківської гімназії Житомирської області шляхом приєднання до Хорошівської гімназії Житомирської області;

  2. Про реорганізацію Давидівської гімназії Житомирської області шляхом приєднання до Рижанської гімназії Житомирської області ;

  3. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Зубринського ліцею Житомирської області;

  4. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Рижанського ліцею Житомирської області;

  5. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Топорищенського ліцею Житомирської області;

  6. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Хорошівського ліцею № 1 Житомирської області;

  7. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Хорошівського ліцею № 2 Житомирської області;

І. Найменування організатора громадського обговорення – Хорошівська селищна рада.

ІІ. Ініціатор громадського обговорення: Відділ освіти Хорошівської селищної ради.

ІІІ. Мета громадського обговорення: врахувати думку жителів Хорошівської територіальної громади щодо реорганізації Грушківської гімназії Житомирської області, Давидівської гімназії Житомирської області. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Хорошівського ліцею № 1 Житомирської області; Хорошівського ліцею № 2 Житомирської області; Топорищенського ліцею Житомирської області; Рижанського ліцею Житомирської області; Зубринського ліцею Житомирської області;

 

IV. Нормативно-правове забезпечення:

Стаття 143 Конституції України.

Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Стаття 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». 

Реорганізація або ліквідація навчальних закладів  комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 66  Закону України «Про освіту»: 

Органи місцевого самоврядування засновують заклади освіти, а також реорганізовують, перепрофільовують (змінюють тип) та ліквідовують їх з урахуванням спеціальних законів.

  Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту».

         Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація,зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за 1 рік до прийняття відповідного рішення.

Стаття 31 Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Заклад загальної середньої освіти може мати у своєму складі філію (філії).

 

Розділ X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту»:

«5-1. Рекомендувати засновникам закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, до 1 вересня 2027 року привести установчі документи закладів освіти у відповідність із цим Законом, врахувавши строки набрання чинності окремими положеннями цього Закону, визначеними пунктом 1 цього розділу.

5-2. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним (з урахуванням пропозицій міських, сільських, селищних рад), Київській та Севастопольській міським радам до 1 вересня 2024 року затвердити плани формування мережі закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, з урахуванням вимог цього Закону до ліцеїв, щодо безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього простору, демографічних показників розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, спроможності територіальних громад, профілізації старшої профільної школи і необхідності охоплення на відповідній території усіх профілів навчання, визначених законодавством, з метою гарантування і забезпечення права кожного учня на вибір відповідного профілю навчання.

5-3. Засновникам ліцеїв до 1 вересня 2027 року забезпечити з урахуванням вимог законодавства виконання затверджених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами планів, передбачених пунктом 5-2 цього розділу, шляхом утворення та забезпечення ліцеїв належною матеріально-технічною базою, обладнанням, доступом до мережі Інтернет, відібрати на конкурсних засадах педагогічних працівників, провести конкурс відповідно до вимог цього Закону на посаду керівника закладу освіти та вжити інших необхідних дій, визначених відповідними планами та законодавством».

 

Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (постанова Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6 (зі змінами)

 

 За рахунок субвенції не здійснюється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи, спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів), кількість учнів у яких становить:

з 1 вересня 2016 р. - менше 25 осіб;

з 1 вересня 2025 р. - менше 45 осіб;

з 1 вересня 2026 року:

менше 60 осіб - для закладів загальної середньої освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти в 1-12 класах;

менше 55 осіб - для закладів загальної середньої освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти в 1-11 класах;

менше 45 осіб - для закладів загальної середньої освіти, які забезпечують здобуття початкової та базової середньої або базової та профільної середньої освіти.

  Пропозиції щодо реорганізації Грушківської гімназії та Давидівської гімназії сформовано на основі аналізу прогнозованої мережі класів, демографічної ситуації з прогнозуванням дитячого контингенту на наступні роки, виходячи з необхідності забезпечення рівних умов надання освітніх послуг здобувачам освіти, підвищення якості освітніх послуг, а також враховуючи можливість забезпечення підвозом до закладів освіти, забезпечення економічної доцільності та ефективності функціонування закладів освіти у громаді, ефективного використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів тощо.

 Фактична та прогнозована мережа, розрахунок використання коштів Грушківської гімназії Житомирської області:

https://docs.google.com/document/d/1PPGjMjcVOhMe-cKWt_Ihaor0htwx2fGG/edit?usp=sharing&ouid=100552103236775478355&rtpof=true&sd=true

Фактична та прогнозована мережа, розрахунок використання коштів Давидівської гімназії Житомирської області: .

https://docs.google.com/document/d/1OzOqTvEash0O2F540hN0Bst_bd7A5iAx/edit

   Фінансування закладів освіти громади здійснюється з державного та місцевого бюджетів. Кошти освітньої субвенції (державний бюджет) спрямовуються виключно на заробітну плату педагогічних працівників.

Через малокомплектність закладів освіти проблемним є питання їх фінансування, що також спонукає до прийняття відповідних рішень.

Основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена на заробітну плату педагогічних працівників є розрахункова наповнюваність класів (14,5 учнів), яка визначається з урахуванням кількості сільського населення та щільності учнів.

Дефіцит освітньої субвенції виникає у зв’язку із значною кількістю малокомплектних закладів, в яких багато класів з низькою фактичною наповнюваністю (значно нижчою ніж розрахункова), а у Грушківській і Давидівській гімназії у багатьох випадках нижча від мінімальної (менше 5 учнів).

Також, відповідно до Порядоку та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (постанова Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6 (зі змінами)

 

 За рахунок субвенції не здійснюється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи, спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів), кількість учнів у яких становить:

з 1 вересня 2016 р. - менше 25 осіб;

з 1 вересня 2025 р. - менше 45 осіб;

з 1 вересня 2026 року:

менше 60 осіб - для закладів загальної середньої освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти в 1-12 класах;

менше 55 осіб - для закладів загальної середньої освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти в 1-11 класах;

менше 45 осіб - для закладів загальної середньої освіти, які забезпечують здобуття початкової та базової середньої або базової та профільної середньої освіти.

Відповідно до Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» « засновникам ліцеїв до 1 вересня 2027 року забезпечити з урахуванням вимог законодавства виконання затверджених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами планів, передбачених пунктом 5-2 цього розділу, шляхом утворення та забезпечення ліцеїв належною матеріально-технічною базою, обладнанням, доступом до мережі Інтернет, відібрати на конкурсних засадах педагогічних працівників, провести конкурс відповідно до вимог цього Закону на посаду керівника закладу освіти та вжити інших необхідних дій, визначених відповідними планами та законодавством». Відповідно до плану - закладом, що надаватиме повну загальну середню освіту (ліцеєм) у Хорошівській територіальній громаді буде Хорошівський ліцей Житомирської області, який планується перепрофілювати із Хорошівського ліцею № 2 Житомирської області.

Хорошівський ліцей № 2 Житомирської області надаватиме освіту на профільному рівні (10-12 класи) для усіх учнів Хорошівської громади. Основні засади діяльності ліцею визначаються Положенням про ліцей, затвердженим постановою КМУ № 1062 від 11 жовтня 2021 року (зі змінами, внесеними згідно з постановою КМУ № 498 від 22 квітня 2026 року). 9. «Завданнями ліцею є:

всебічний розвиток, навчання, виховання, виявлення обдарувань, соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і здобуття освіти протягом життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, дбайливого ставлення до родини, своєї країни, довкілля, спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству;

створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу;

організація освітнього процесу, що ґрунтується на цінностях та принципах, визначених Законами України “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту”;

виявлення та розвиток індивідуальних здібностей учнів, досягнення ними результатів навчання, прогресу в розвитку, зокрема формування і застосування відповідних компетентностей, що визначені Законом України “Про освіту” і відповідними державними стандартами та необхідні для подальшого здобуття освіти;

забезпечення здобуття профільної середньої освіти за академічним спрямуванням;

організація вивчення учнями обов’язкових освітніх компонентів, спільних для всіх профілів, обов’язкових освітніх компонентів за обраним профілем, а також вибіркових освітніх компонентів;

надання консультацій щодо організації освітнього процесу та вибору зміни профілю;

інші завдання, визначені установчими документами ліцею.

Ліцеї за рішенням педагогічної ради закладу освіти також можуть розробляти, удосконалювати та впроваджувати різні освітні технології і форми організації освітнього процесу.»

З метою забезпечення належних умов для здобуття повної загальної середньої освіти у ліцеї буде забезпечено підвіз учасників освітнього процесу з усіх населених пунктів, де вони проживають.

Оскільки здобуття повної загальної середньої освіти на профільному рівні здійснюватиме Хорошівський ліцей Житомирської області, передбачено перепрофілювання Хорошівського ліцею № 1 Житомирської області, Зубринського ліцею Житомирської області, Рижанського ліцею Житомирської області , Топорищенського ліцею Житомирської області в гімназії, які надаватимуть освіту на базовому та початковому рівнях освіти.

Враховуючи вищевикладене, з метою формування ефективної мережі закладів освіти, надання здобувачам освіти рівного доступу до освітніх послуг, пропонуємо для громадського обговорення проєкти рішень щодо:

  1. Про реорганізацію Грушківської гімназії Житомирської області шляхом приєднання до Хорошівської гімназії Житомирської області;

  2. Про реорганізацію Давидівської гімназії Житомирської області шляхом приєднання до Рижанської гімназії Житомирської області ;

  3. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Зубринського ліцею Житомирської області;

  4. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Рижанського ліцею Житомирської області;

  5. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Топорищенського ліцею Житомирської області;

  6. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Хорошівського ліцею № 1 Житомирської області;

  7. Про перепрофілювання (зміну типу та найменування) Хорошівського ліцею № 2 Житомирської області;

V. Формат проведення громадського обговорення:

До участі у громадському обговоренні запрошуються всі жителі Хорошівської територіальної громади

Пропозиції, зауваження та рекомендації приймаються у письмовій формі із зазначенням особи і контактної інформації заявника з травня 2026 року по 30 квітня 2027 року за адресою: Відділ освіти Хорошівської селищної ради, вул. Шевченка,42,смт.Хорошів, Житомирський район, Житомирська область або на електронну адресу osvita-hotg@ukr.net.

Пропозиції, розповсюджені через соцмережі, до уваги прийматися не будуть. Анонімні пропозиції не розглядаються.

Також із дотриманням усіх заходів безпеки громадське обговорення передбачатиме проведення на базі закладів освіти громадських слухань, зборів, зустрічей з громадськістю і колективом закладу. Дата проведення публічного громадського обговорення буде повідомлена додатково.

VI. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Матвійчук Олена Василівна, начальник відділу освіти Хорошівської селищної ради.

VIСтрок і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором.

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Хорошівської селищної ради. 

Проєкт рішення Грушківська філія

Проєкт рішення Давидівська філія

Проєкт рішення Зубринська гімназія

Проєкт рішення Рижанська гімназія

Проєкт рішення Топорищенська гімназія

Проєкт рішення Хорошівська гімназія

Проєкт рішення Хорошівський ліцей

 


« повернутися до розділу «Оголошення»

Код для вставки на сайт

Авторизація

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь