Про шкоду наркотиків та важливість здорового способу життя: профілактична бесіда в межах пробації

Дата: 08.01.2026 09:25
Кількість переглядів: 178

Фото без опису

05 січня 2026 року волонтером пробації Оксаною ГАСІЦОЮ проведено профілактичну бесіду з підобліковим Житомирського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області – ветераном війни, на тему «ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ, НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ І СУСПІЛЬСТВА В ЦІЛОМУ». Під час бесіди засудженому  доведено до відома, що наркотики – страшний і безжалісний ворог людини. Законодавством усіх країн визнано наркотиками героїн, кокаїн, ЛСД, препарати коноплі, метадон, ефедрон та інші. Наркотик, природна чи синтетична речовина, яка при введенні в організм може змінити одну чи декілька функцій та внаслідок багаторазового вживання призвести до психічної або фізичної залежності. Відчути наркотик і не втягнутись неможливо. З точки зору психофармакологічного впливу наркотики поділяють на три великі групи:

  • наркотики, які пригнічують діяльність центральної нервової системи (опіати , барбітурати);

  • наркотики, які збуджують діяльність центральної нервової системи (амфетамін, кокаїн, гашиш);

  • наркотики, які викликають галюцинації (марихуана, мускатний горіх, ЛСД, мескалін і ін.)

Вживання цих препаратів у великих дозах викликає сон, серйозні порушення свідомості, призводить до безпам’ятства і, навіть, до смерті. Найбільш часто уживаними у світі наркотиками (до 70-80%) є опіати. Процес звикання до наркотику розвивається поступово протягом тижнів, місяців і навіть років, тому важко визначити межу часу, на котрій людина стає наркоманом. Незважаючи на термін виникнення залежності, життя наркомана зазнає кардинальних змін. Зовнішній вигляд наркомана далекий від привабливого: -сіре обличчя, суха шкіра, волосся та зуби поступово випадають. У них послаблюється пам’ять, вони не в змозі запам’ятати прочитане.

Наркоманія – це важке захворювання, що завдає серйозної шкоди здоров’ю, призводить до деградації особистості, інвалідності і смертності в молодому віці. Наркоманія в Україні, на думку спеціалістів, давно набула ознак епідемії. Наркоманія – небезпечна хвороба і не кожному вдається вирватись з полону цієї хвороби. Наркоманія – поширюється за законами епідемії і хворий на наркоманію втягує в свої тенета все нові й нові жертви. Ті, хто вживають наркотики, без них вже обійтись не можуть і дози наркотиків з кожним днем все збільшуються. Наркоман стає рабом цієї звички. Наркомани – це люди без майбутнього, вони втрачають своє здоров’я й загрожують здоров’ю власних дітей. Постійна «боротьба за наркотики», за засоби до їхнього придбання – штовхає хворих на шлях злочинів, аж до найважчих - замахів на життя інших людей.

Щоб уникнути цієї хвороби, потрібно, насамперед пам’ятати, що людина має бути самостійною, незалежною, що уміє вибирати і відмовляти. Цікавість не вада, це гарна якість, але її треба вміти направляти й обмежувати. Якщо лідер, «кумир» приймає наркотики – виходить він тільки носить маску сильного, а сам – раб шкідливої звички, раб своєї страшної хвороби – наркоманії. Якщо хтось із близьких приймає наркотики, потрібно зупинити його, а не стрибати разом з ним у безодню. Волонтером було наголошено, що краща профілактика наркозалежності - здоровий спосіб життя, саме він є однією з основних умов збереження здоров’я людини. А здоров’я – це основа реалізації фізичних і психічних можливостей і здібностей особистості.

Фото без опису


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Авторизація

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь