Разом до Перемоги: волонтерський фронт Дашинського старостату
Жителі Дашинського старостинського округу, до складу якого входить сім сіл: Дашинка, Теренці, Курганці, Писарівка, Мар’янівка, Суховоля та Крук під керівництвом старости Любові Шевченко та представниці церкви Євангельських Християн-Баптистів Марії Недзельської щодня невтомно працюють на волонтерському фронті. Вони вкладають серце і душу в допомогу нашим захисникам, виготовляючи маскувальні сітки, окопні свічки та домашні смаколики.
Особливу увагу волонтери приділяють підтримці поранених військових, які проходять лікування в КНП «Хорошівська лікарня». За запитом медзакладу вони регулярно передають продукти, забезпечуючи воїнам смачне та поживне харчування для швидкого відновлення.
Лише у лютому активістки наліпили та передали у лікарню 500 вареників!
У цьому старостаті налагоджена чітка система допомоги військовим у лікарні, що є вкрай важливо для поранених бійців.
У селі Суховоля активно допомагають з продуктами харчування Ганна Ситяшенко, Віра Соцька, Софія Федорчук, Олена Осінська. Також постійну допомогу надають представники Церкви Євангельських Християн Баптистів.
Як зазначають у лікарні, така допомога від старостату для них є вкрай необхідною.
Маскувальні сітки – для передової
Із жовтня минулого року в Дашинському та Теренецькому клубах-філіалах на постійній основі почали плести сітки. Започаткували цю праву волонтерка Тетяна Корзун та Валентина Забродська. Із 13 лютого у процесі виготовлення маскувальних сіток задіяні люди, які отримують виплати від Служби зайнятості за громадські роботи. Таких людей шестеро.
Загалом із жовтня 2024 року дашинськими «павучками» сплетено 650 квадратних метрів сіток. Координує роботу волонтерка Тетяна Корзун у співпраці з Оксаною Бурмакою. Кошти на придбання необхідних матеріалів волонтерки збирають через соціальні мережі, оголошуючи постійно збори. Іноді кошти на сітки надають благодійники. Так, 6000 грн на купівлю матеріалів виділяла Хорошівська селищна рада, 3000 грн – передали прихожани Хорошівського монастиря Паїсія Величковського. Активно допомагає Хорошівський ліцей №2. Учні цього закладу освіти виготовляють й передають для воїнів обереги, малюнки.
- Не тільки маскувальні сітки виготовляємо, - зауважує Тетяна Корзун. - Оксана Бурмака виготовляє енергетичні батончики. Волонтерка Людмила Жуковська виготовляє сухі каші для воїнів, Валентина Григоренко та Володимир Токовий шиють адаптивний одяг для поранених. Щонеділі Наталія Трофімова, Людмила Плотницька, Інна Литвинчук, Лідія Загребельна готують домашні смаколики для воїнів, які лікуються у нашій лікарні. Гроші на придбання продуктів дали родини загиблих. Дівчата готують налисники, пельмені, вареники з різними начинками, салати, загалом смачну домашню їжу. Також щочетверга представники Церкви Євангельських Християн-Баптистів приносять у лікарню допомогу для воїнів. Монастир преподобного Паїсія Величковського щомісяця допомагає фінансово. А ще Леонід Розбицький виготовляє станок для порізки спандексу, такий як у Сколобові. Таким чином, буде економія часу на підготовці матеріалів. Хочу зазначити, що підприємець Іван Бондарчук відпускає основу на маскувальні сітки по закупівельній ціні. Велику допомогу з доставкою і відправкою нам надає Сергій Сокирко. Зараз багато запитів відправляємо на Дніпро.
У нас налагоджена тісна співпраця з іншими волонтерськими організаціями. Ось ці маскувальні сітки готуємо відправляти на Курщину. Кілька днів тому ми оголосили збір на ліки для наших воїнів. Просимо підтримати та донатити на ЗСУ. Номер моєї Приват картки 5457 0825 2164 2335 Корзун Тетяна Євстафіївна, тел. для контактів 0984727665, - сказала вона.
Окрім Дашинського клубу-філіалу, виготовляють маскувальні сітки, окопні свічки та готують їжу в Теренецькому клубі-філіалі, яким завідує Тетяна Седляр. Тут постійно працює 7-ро людей. Це теж місцеві жителі, які оформлені у Службі зайнятості на громадські роботи. Необхідні матеріали їм надає Тетяна Корзун, а потім готові сітки й свічки забирає та направляє за запитами.
Суховоля – незламний тил
У Суховільському клубі-філіалі, яким завідує Марія Ніколаєва, робота з виготовлення маскувальних сіток налагоджена майже з перших днів від початку повномасштабного вторгнення. Зараз постійно збираються від 8-ми до 10-ми місцевих жительок, більшість із яких пенсіонерки. Вони упродовж робочого дня плетуть сітки, виготовляють окопні свічки, готують мікстури від застуди. Вже від початку року сплели 900 квадратних метрів сіток і виготовили понад 30 літрів лікувальної мікстури.
Жінки йдуть у клуб за власним бажанням, адже у кожної хтось із близьких чи рідних перебуває на війні. Наразі жінки виготовляють маскувальну сітку на Покровський напрямок.
- Працюємо щодня, буває, що і без вихідних, коли необхідно виконати термінове замовлення, - розповідає завідуюча клубом Марія Ніколаєва. – Постійно приходять Ольга Столяренко, Валентина Баранівська, Ніна Яковенко, Валентина Янчевська, Палагія Яковенко, Ніна Левківськ, Віра Ситяшенко, Леоніда Христюк, Анна Ситяшенко, Тамара Баранівська. Доєднується до нас і Сергій Яковенко. Швидко попорають зранку господарство й хутко спішать у клуб – до роботи. Ось Сергій Ситяшенко забезпечує нам тепло – палить грубу, щоб було комфортно працювати. Адже доводиться сидіти й мало рухатися упродовж дня. Нас в усьому підтримують наші односельці. Так, у сільському магазині стоїть скринька на потреби ЗСУ. Зібрані кошти передаємо Тетяні Корзун, яка закуповує необхідні матеріали. Власник пилорами Петро Гранисевич також нам постійно надає фінансову допомогу, - додає пані Марія.
У клубі, окрім плетіння сіток, налагодили виробництво окопних свічок та розпалювачів із лотків для яєць. Та суховільські волонтерки дещо вдосконалили виробництво. Хорошівські підприємці, які виготовляють меблі дають дрібну стружку, яку використовують для свічок. Кажуть, що такі свічки горять довше та дають більше тепла. Нещодавно 280 кілограмів парафіну надали благодійники, серед яких депутат обласної ради Анатолій Подік. Процес виготовлення окопних свічок трудомісткий: спочатку місцеві чоловіки готують бляшанки, затим жінки у клубній печі їх обпалюють, щоб вигоріла внутрішня фарба. Всередину бляшанки вкладають підготовлену стружку і заливають усе гарячим парафіном, який тут же топлять. Такі свічки не лише довго горять, а й не виділяють токсичних речовин, що робить їх ще більш безпечними та ефективними для використання в окопах.
Спільними зусиллями – до Перемоги!
«Кожен наш внесок – це крок до Перемоги. Підтримка, тепло та турбота – це те, що ми можемо дати нашим воїнам сьогодні», – діляться староста Любов Шевченко.
Тримаємо стрій та не втомлюємося допомагати Збройним силам України!