Безбар’єрність: Як взаємодіяти з батьками, що виховують дітей з інвалідністю

Дата: 25.03.2025 13:02
Кількість переглядів: 27

Втрутитися з непроханими порадами та зауваженнями щодо галасу або надмірної активності в громадському місці – чи не найгірше, що можна зробити у взаємодії з будь-якими мамами й татами. А тим паче коли йдеться про батьків дітей з інвалідністю: ви не можете знати напевно, проявом чого є така поведінка.

Безбар’єрність: Як взаємодіяти з батьками, що виховують дітей з інвалідністю

📒 Як коректно спілкуватися з різними людьми, зокрема з батьками (https://bf.in.ua/.../batky-shcho-vykhovuiut-ditej-z.../), які виховують дітей з інвалідністю, розповідає оновлений розділ (https://bf.in.ua/ethics/) «Довідника безбар’єрності».

👉 Тож найперше фахівці радять ніколи не ставити під сумнів дії батьків, які зі своєю дитиною 24/7.

🫂 Але й бажання підтримати треба висловлювати дуже обережно. Рекомендують не драматизувати ситуацію, не жаліти родину та не розглядати з надмірною цікавістю. І звичайно, не вживати висловів на зразок: «Яка ж це кара небесна!», «Хрест на все життя», «Ви мало робите для дитини».

Інвалідність дитини – це складно, так. Однак це стан, у якому вона живе, і любити та піклуватися про дитину природно для батьків. Водночас чи не найважче – боротись із соціальними бар’єрами та стигмою.

🦻 Тому так важливо не сторонитися дітей, якщо вони не схожі на ваших. Краще спитати в батьків, як можна взаємодіяти, щоб усім було комфортно, а потім пояснити це своїй дитині. Наприклад: «Твій новий знайомий погано чує, і дуже важливо не пошкодити його слуховий апарат. Хочеш покликати – обережно торкнися плеча».

🤝 Пропонувати допомогу варто лише тоді, коли ви справді можете її надати. І знову не соромимося питати: що саме потрібно? Можливо, зменшити гучність музики або приглушити світло в закладі? І діємо відповідно до запиту.

Більше про толерантне спілкування читайте в «Довіднику безбар’єрності» (https://bf.in.ua/) – посібнику із сучасної етики взаємодії.


« повернутися до розділу «БЕЗБАР'ЕРНІСТЬ»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь