Як підлітки з Хорошева виготовили пристрій, прототип якого продали Huawei
Наприкінці листопада у Києві пройшов Усеукраїнський конкурс моделювання розумних пристроїв “STEAM House”. На ньому команда “Творці Майбутнього” з молодіжного простору Ko_Laba у Хорошеві стала переможцем у номінації “Найкращий проєкт соціального спрямування”. Підлітки представили пристрій інтелектуального освітлення для безпеки та декорування одягу — “Kit-набір light shield”.
Над проєктом працювали координатори Молодиченко Сергій та Костриця Тетяна. Безпосердніми учасники – ліцеїсти з Хорошева: Дарина Кучер, Дарія Яринич, Артем Семеній, Олександра Гранисевич, Нікіта Бахур та Лєонардо Подік.
“Пристрій “Light shield” базується на мікроконтролері ArduinoLilyPad, який інтегрується в текстиль. Це дозволяє використовувати його як на рюкзаку, так і на куртці або іншому одязі, що допомагає дитині виділятися та залишатися помітною завдяки яскравому підсвічуванню не тільки серед друзів, але і для учасників дорожнього руху.
Команда “Творці майбутнього” не просто отримала подарунки від організаторів — 5000 гривень та ноутбуки, а й завдяки вдалому пітчингу продала прототип менеджеру по роботі з ключовими партнерами Huawei Ukraine Олексію Ассаулу та отримали запит на серійне виробництво від співвласниці компанії STEM Class Галини Чебуровської”, – зазначається в пресрелізі до заходу.
Інтерв’ю з учасниками
Журналісти Першого Житомирського вирішили особисто навідатись до молодіжного простору Ko_Laba у Хорошеві аби поспілкуватись із усіма причетними до цього важливого здобутку. Діти розказали і показали нам як функціонує цей пристрій та як взагалі у них з’явилась ідея стати частиною цього проєкту. Як юні інженери готувались до конкурсу, що відчували безпосердньо під час самого дійства та якими були їхні враження та емоції, коли вони дізнались про свою перемогу – дивіться у нашому відеоматеріалі.
https://youtu.be/LJqWy3hWxaU?si=ayR0bVHGaeXwcXAG
Довідково: Ko_Laba — це перший в Україні молодіжний ESTEAM простір. Він створений освітньою фундацією GoGlobal за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Це — місце, де молодь може надихатись, навчатись та прототипувати свої ідеї на необхідному для цього обладнанні, як лазерний різак, 3D принтер, плотер, термопрес тощо. Також у просторах є VR-окуляри, настільні ігри та книги. Вони покликані допомогти дізнатись більше про підприємництво, науку, технології, інженерію, мистецтво та математику. Наразі працюють 10 таких просторів у 4 областях України — Київська, Житомирська, Чернігівська, Харківська.
Джерело: 1.zt.ua