Закликаємо жителів і гостей громади суворо дотримуватися правил пожежної безпеки і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах та лісових масивах

Дата: 21.10.2024 09:23

З початку 2024 року на території Житомирського району в екосистемах виникло 633 пожежі загальною площею 510 гектарів. Внаслідок пожеж в екосистемах загинула одна людина. У лісових масивах Житомирського району виникло 15 пожеж загальною площею 2,82 гектара. Одна пожежа в лісовому масиві району трапилась в наслідок військової агресії російської федерації проти України.

У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах та лісових масивах - сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання Правила пожежної безпеки. Тому закликаємо жителів і гостей громади суворо дотримуватися правил пожежної безпеки і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах та лісових масивах, берегти унікальну флору і фауну нашого краю!

В зв’язку з цим нагадуємо населенню про дотримання основних правила пожежної безпеки:

- не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння;

- організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;

- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;

- при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища;

Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

- не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;

- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки та непогашені сірники на землю;

- не викидайте предмети із залишками паливно-мастильних матеріалів, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною системою;

- не випалюйте суху рослинність на землях лісового та природно-заповідного фондів, на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, не підпалюйте їх;

- забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин;

У разі виявлення вибухонебезпечного предмету необхідно дотримуватись заходів безпеки:

• Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.

• Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.

• Якщо ви, або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.

• Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.

• Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 та 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета).

• По можливості до прибуття правоохоронних органів, або спеціальних служб вживайте заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.

Житомирське районне управління Головного управління ДСНС України у Житомирській області ⠀⠀