Служба у справах дітей Хорошівської селищної ради пропонує офіційне працевлаштування

Дата: 31.07.2024 11:37
Кількість переглядів: 82

Фото без опису

 

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

Якщо Ви маєте досвід виховання власних дітей, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – патронат над дитиною.

 Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення призначаються і виплачуються соціальна допомога та грошове забезпечення на період з дня влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з патронатної сім’ї.

Розмір грошового забезпечення патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною становить три мінімальні заробітні плати на місяць – 24 000 грн.

Розмір грошового забезпечення за надану послугу патронату над дитиною за готовність до влаштування дитини під патронат, коли в сім’ї патронатного вихователя не перебувають діти, у період між вибуттям однієї дитини та влаштування наступної становить одну мінімальну заробітну плату – 8000 грн.

Розмір грошового забезпечення помічника патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною, влаштованою до сім’ї патронатного вихователя, становить одну мінімальну заробітну плату на місяць – 8000 грн.

Соціальна допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану до сім’ї патронатного вихователя, та становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць (6 407,5 – 7 990 грн.), для дітей з інвалідністю 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць (8 970,5 – 11 186 грн.).

Що таке патронат?

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту у сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

 

Яка мета патронату над дитиною?

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості –вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

 

Хто такий патронатний вихователь та його помічник?

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я.

Послуга патронату над дитиною надається патронатним вихователем та його помічником.

Помічником патронатного вихователя може бути особа із числа повнолітніх членів сім’ї патронатного вихователя (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї), інша повнолітня особа, у тому числі особа, яка провадить підприємницьку діяльність, не має обмежень, пройшла відповідне навчання та надає допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, влаштованою під патронат.

 

 

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні та в обов’язковому порядку пройшов спеціальний курс підготовки патронатних вихователів.

Громадяни України, які:

- мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;

- мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);

- не мають судимості;

- стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

- одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

- зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

- пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

 

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат?

Одночасно в одну патронатну сім’ю влаштовуються діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років.

В окремих випадках до сім’ї патронатного вихователя за необхідності та за згодою патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які не є рідними братами та сестрами або такими, що виховувались в одній сім’ї. При цьому враховуються наявні житлові умови та згода патронатного вихователя, а чисельність влаштованих дітей, які не є членами однієї сім’ї, не може перевищувати п’яти осіб.

 

Який термін перебування дитини в патронаті?

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не повинен перевищувати 3 місяців, але в особливих випадках може бути подовжений до 6 міс.

 

Які основні завдання патронатних вихователів?

  • забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

  • соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

  • створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;

  • підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

 

Чому ця послуга потрібна саме сьогодні?

Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга сімейного патронату набуває ще більшої актуальності.

Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.

 

Куди звертатися по питанню створення патронатної сім’ї?

 

За консультацією та додатковою інформацією звертайтеся до

Служби у справах дітей Хорошівської селищної ради.


 

Наша адреса: 12101, Житомирська обл., Житомирський район,

смт. Хорошів, вул. Героїв України,13 e-mail: horoshiv-dity@ukr.net

тел.:0965686050


 

Начальник служби

у справах дітей Хорошівської селищної ради

Олена СЕМЕНІЙ


« повернутися до розділу «Оголошення»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь