В Хорошеві відкриється перший ESTEAM-простір для молоді

Дата: 03.05.2024 17:08
Кількість переглядів: 654

Фото без опису

Третього травня відбулася зустріч з представниками Хорошівської громади на якій  тьютори проєкту (Сергій Молодиченко та Тетяна Костриця)   презентували молодіжний  простір Ко_Laba  .

За кілька місяців у нашому селищі  відкриється перший  ESTEAM-простір для молоді під назвою Ko_Laba. Це ініціатива, яка реалізується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та громадською організацією GoGlobal.  Молодіжні простори мають стати  місцем для навчання, творчості та розвитку молоді, враховуючи сучасні зміни у навчальному процесі, викликані швидким технологічним розвитком, пандемією COVID-19 та життям під час повномасштабного вторгнення, розбиті школи, обстріли, ускладнений доступ до освіти. 

 

Ko_Labа - це перший молодіжний простір з фокусом на ESTEAM, який поєднає шість основних напрямів діяльності проєкту, а саме  підприємництво (Entrepreneurship), наука (Science), технології (Technology), інженерія (Engineering), мистецтво (Arts) та математику (Math). Простір отримав назву Ko_Laba,  бо саме вона поєднує в собі спільну роботу та фокус на дослідження, експериментування та реалізацію ідей. 

 

Мета проєкту - допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей та практичних навичок, які будуть корисними для  кар'єри та життя. ESTEAM – це інтегрований практичний підхід до навчання, в рамках якого підлітки здобудуть широкий спектр навичок, які відображають вимоги сучасного світу та допоможуть їм активно взаємодіяти з ним. В Ko_Labа молодь зможе освоїти використання технологій цифрового виробництва та прототипування, таких як 3D-друк та лазерна різка, ознайомитися з принципами роботи електроніки та робототехніки, експериментувати з технологіями віртуальної та доповненої реальності, підвищити рівень своїх комунікаційних навичок для ефективної співпраці в команді та взаємодії з іншими, критичного мислення та аналізу інформації для прийняття обґрунтованих рішень тощо. 

 

Цілі проєкта амбітні:

  • Поглиблене вивчення ESTEAM та реалізація інноваційних і соціальних проєктів для громади на базі отриманих знань, використовуючи сучасні підходи, наприклад, такі як smart city або створення чат-боту на базі ШІ для швидкої обробки запитів громадян чи сповіщення про важливі події.
  • Допомога розвитку творчих здібностей та вміння думати інноваційно. А саме, створення місць для творчості з використанням цифрових технологій.
  • Особистісне зростання та підтримка психоемоційного здоров’я. Планується проведення тренінгів з розвитку лідерських якостей та комунікаційних навичок. Надання психологічної підтримки та консультування для учасників проєкту.
  • Інформація та підтримка для тих, хто цікавиться ESTEAM-професіями: організація лекцій, майстер-класів та консультацій з представниками високотехнологічних галузей. Проведення кар'єрних ярмарків та стажувань для ознайомлення з різноманітними ESTEAM-професіями.

“Наше Покоління перемоги має потребу в сучасних можливостях та підходах до навчання. Особливо, на прифронтових територіях, де про офлайн навчання навіть не йдеться, через постійні тривоги та обстріли. Саме тому ми створюємо 12  молодіжних просторів з фокусом на ESTEAM. Адже це про ті практичні навички, які так необхідні нашим підліткам. У просторах вони зможуть зустрічатись, спілкуватись, працювати у командах, навчатись, пробувати сучасні технології для вирішення рішень, прототипувати та реалізовувати свої ідеї, розвивати дизайн мислення та підприємництво”, — коментує директорка GoGlobal Тетяна Коврига. 


Взагалі в Україні планується відкрити 12 таких просторів. Першими до проєкту долучиться молодь із Демидівської, Ірпінської, Звягельської, Хорошівської, Олевської, Коростенської, Чернігівської, Бобровицької, Менської та Харківської громад.

 

 

Проєкт реалізується за фінансової підтримки та у партнерстві Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за підтримки Малої академії наук України та Міністерства освіти та науки України.

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь