Ти як: Кількість пацієнтів з ПТСР в Україні зростає

Дата: 20.03.2024 12:00
Кількість переглядів: 57

Протягом останніх двох років фіксується значне збільшення пацієнтів зі встановленим діагнозом посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).

Фото без опису

За різними оцінками, ПТСР може розвиватися у 12–20% людей, які пережили травматичну подію або були її свідками.

За даними НСЗУ Національна служба здоров'я України, показники у розрізі цифр за останні роки виглядають так:

☛ 2021 рік — 3 167 пацієнтів,

☛ 2022 рік — 7 051 пацієнт,

☛ 2023 рік — 12 494 пацієнти,

☛ 2024 рік — 3 292 пацієнти (станом на 06.03.2024).

На ПТСР страждають незалежно від статі і віку. Симптоми розладу можуть виникати в короткий або тривалий період після травматичної події ― як правило, протягом перших трьох місяців.

❝Для сформованого ПТСР характерне постійне переживання травми, тригери-нагадування, флешбеки, інтрузії ― спогади з минулого, які втручаються в теперішнє і заважають жити. Це постійне повернення до травми, людину відкидає в ті події, ― пояснює Kseniia Vosnitsyna. ― Є і повернення до минулого, і говорити про нього важко. Уникнення (згадувань про травмівну подію ― Ред.) ― це найбільш характерний та небезпечний симптом❞.

При цьому варто розуміти, що ПТСР є здебільшого виліковним і успішно минає у більшості пацієнтів/ок.

У разі появи перших симптомів необхідно якомога швидше звернутися по допомогу. Наприклад, до свого сімейного лікаря або до сімейного лікаря в тому медичному закладі, який має договір з НСЗУ за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Послуга є абсолютно безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій.

ℹ️ Інтеграція послуги з ментального здоров’я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров’я у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? — ініціативи першої леді Олена Зеленська.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь