«Щедрик-Щедрівочка»: під час фестивалю зібрали на потреби ЗСУ понад 19 тисяч гривень

Дата: 16.01.2024 14:21

Фото без опису14 січня у с. Рижани відбувся традиційний фестиваль «Щедрик-Щедрівочка», який був започаткований у 2012 році.

Цьогоріч, окрім відділу культури Хорошівської селищної ради (начальник Олег Шишук), Хорошівського будинку культури (директор Віталій Райковський), Рижанського старостинського округу (староста Михайло Кухтицький) до організації й проведення заходу долучалася редакція газети «Прапор» (редакторка Галина Мінялук).  Редакція у рамках проєкту «Краще знайомство на користь усім» залучила до активностей внутрішньо переміщених осіб .

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих військових і цивільних внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Із вітальним словом до присутніх звернувся Хорошівський селищний голова Володимир Столярчук. Він зазначив про важливість таких заходів, які зберігають та примножують наші традиції та нематеріальну культурну спадщину.

За активну волонтерську діяльність вручив Подяку голови Житомирської ОВА Віталія Бунечка колишній старості Лідії Вербило.

За підготовку й організацію фестивалю Володимир Столярчук відзначив нагородою старосту Рижанського старостинського округу Михайла Кухтицького.

Представники 2 відділу Житомирського районного ТЦК та СП смт Хорошів вручили медаль посмертно «За військову службу» мамі Героя Сергія Тичини - Галині Михайлівні Сівченко.

Піднесений настрій та позитивні емоції присутнім на святі дарували своїми виступами творчі вокальні колективи та виконавців Хорошівської громади: народний хор української пісні Хорошівського будинку культури,

колективи: «Вишиванка» (с. Рижани), «Александрія» (с. Краївщина), «Чарівниці» (с. Зубринка), «Берегиня» (Радицький старостинський округ), «Свічадо» (Хорошівський будинок культури), «Оберіг» (Дашинський старостинський округ), вокальний колектив Волянського сільського клубу,  церковний хор храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Рижани та фольклорні колективи «Сіячі» (Топорищенський сільський будинок культури) і  «Любисток» (Дворищенський сільський будинок культури), наймолодша учасниця солістка Поромівського сільського будинку культури Софія Артемчук. Завітали на свято гості - народний аматорський ансамбль народної пісні «Серпанок» Андрушівського міського будинку культури. Фестиваль не передбачав призових місць та кожен з виступаючих намагався бути найкращим на святковій сцені, що підтверджували щирі бурхливі оплески глядачів.

Під час проведення фестивалю тривав збір коштів на потреби Збройних сил України. Завдяки добровільним внескам вдалося зібрати понад 19 тис грн, які передали на потреби військовослужбовців з Хорошівської громади.

Представники Рижанського старостату підготували смачне частування. Кожен охочий міг скуштувати гарячу запашну юшку, бутерброди, тушковану картоплю, бутерброди тощо. Фінансову допомогу на організацію частування надало ТОВ «МА'РИЖАНИ Ессетс».

Цьогорічний фестиваль «Щедрик-щедрівочка» подарував усім присутнім безліч задоволення та ще раз підкреслив, як важливо берегти народні традиції та звичаї нашого краю, передавати їх з покоління в покоління берегти та примножувати їх. Сподіваємось, що наступний фестиваль відбудеться в переможний мирний час та збере ще більше коло учасників.

Фото Ігоря Цвіри та редакції газети «Прапор»Фото без опису