МОЗ: Е-рецепти знову відпускатимуть за номером та кодом у СМС-повідомленні

Дата: 26.12.2023 14:24
Кількість переглядів: 107

Фото без опису

Надсилання СМС-повідомлень для відпуску е-рецептів відновлено. Це означає, що пацієнти, як і раніше, зможуть отримати необхідні рецептурні ліки, вказавши номер рецепта та код його погашення. Ця інформація надходить пацієнту на телефон у вигляді СМС-повідомлення.

Нещодавно через затримки у роботі мобільного оператора в електронній системі охорони здоровʼя було прийнято тимчасові зміни щодо виписування е-рецептів.

Так, з 15 грудня при виписуванні е-рецептів СМС-повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення не відправлялися на мобільний номер пацієнта. Натомість код погашення такого рецепта відображався в інформаційній довідці до е-рецепта.

На сьогодні можливість отримання СМС-повідомлень абонентами мобільного оператора було відновлено, тому з 26 грудня 2023 року надсилання СМС-повідомлень для е-рецептів буде здійснюватися як зазвичай.

Звертаємо увагу, що для погашення е-рецептів, створених у період з 15.12.2023 по 25.12.2023 включно, пацієнт може використати код, зазначений в інформаційній довідці. Додаткові дії від медичних працівників не потрібні.

Також зауважимо, що відновлення налаштувань діють у межах ВСІХ ПРОГРАМ, за якими призначаються ліки за е-рецептами, включно з програмами реімбурсації.

Нагадаємо, що на час воєнного стану лікар за вибором пацієнта може виписати паперовий рецепт на рецептурні лікарські засоби за власні кошти пацієнта.

При цьому лікарські засоби та медичні вироби за програмами реімбурсації, а також наркотичні лікарські засоби, призначаються та відпускаються виключно за електронними рецептами.

Проте і тут є певні винятки, коли діє паперовий рецепт:

для призначення препаратів, які виготовляються в аптеці;

на територіях, де ведуться активні бойові дії, у випадку, якщо немає технічної можливості виписати/відпустити електронний рецепт.

Щодо лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації, то можливість використання паперових рецептів залишається для тимчасово окупованих територій і територій, де ведуться активні бойові дії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь