Розпочали громадське обговорення проєкту стратегії розвитку Хорошівської територіальної громади

Дата: 21.12.2023 12:45
Кількість переглядів: 342

Фото без опису

Хорошівська громада – самоцвітна скарбниця України, місцевість із розвинутим видобутком і переробкою дорогоцінного, декоративного, будівельного каміння та інших корисних копалин, зокрема ільменітів,  край текстильних культур, ягідництва та садівництва. Ощадлива для довкілля спільнота з розвиненою інфраструктурою, громада хороших людей, яка прагне до самодостатності та комфорту – таке стратегічне бачення громади.

20 грудня охочі жителі громади зібралися, аби розпочати громадське обговорення проєкту стратегії розвитку на період до 2027 року та плану заходів із її реалізації. У зібранні взяв участь заступник Хорошівського селищного голови Сергій Засімчук. Він зазначив, що стратегія розвитку громади – план дій до 2027 року з чітким поетапним визначенням заходів та ресурсів для забезпечення подальшого розвитку нашої громади, а також комфортного проживання кожного мешканця.

Представив напрацювання та результати роботи попередніх місяців залучений експерт із питань розробки місцевих стратегій Володимир Бойко. Він узяв участь у зібранні дистанційно. Зокрема, зазначив що методологія написання документу розроблена відповідно до законів України «Про засади державної регіональної політики», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про стратегічну екологічну оцінку».
  Та на основі вимог Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад затверджених наказом Мінрегіону від 21 грудня 2022 р. № 265.

Експерт назвав такі причини розробки нових документів довгострокового планування: у 2020 р. межі громади змінилися, є очевидна необхідність врахувати вплив російсько-української війни, запроваджено  нову методику стратегічного планування на рівні вимог нормативно-правової бази, завершилася дія попередньої стратегії громади. Пан Володимир наголосив – робоча група, мешканці громади, які долучалися, за п’ять місяців зробили велику роботу. Результатами інтенсивної праці стали ґрунтовне дослідження її соціально-економічного стану громади, сформульоване стратегічне бачення її розвитку, структура цілей та завдань, що спрямована на її досягнення – стратегічні та оперативні цілі, завдання. Експерт розповів про кожну з них, також зупинився на питанні де ж узяти гроші на реалізацію проєктів та програм. Вочевидь, йдеться про внутрішні ресурси, бюджет громади. Разом із тим внаслідок війни значно розширилися можливості залучення зовнішніх ресурсів, насамперед – міжнародних. Для того, аби працювати з ними, необхідні підготовлені кадри в галузі проєктного менеджменту та цікаві проєктні дії. Тому розвиток людського потенціалу – один із пріоритетів громади.

Потім спеціаліст Хорошіської селищної ради Ольга Сокирко представила напрацювання проєкту Плану заходів із реалізації стратегії громади. Доповідачка відзначила, що після попереднього засідання робочої групи надійшло ще кілька проєктних ідей, тож тепер їх вже близько п`ятидесяти. Ймовірно, що під час обговорення ще надійде кілька. Надалі пані Ольга коротко описала їхній зміст, виділивши кілька найцікавіших, серед них – реконструкція селищного парку Горошківське займище. Разом із тим, більшість поданих пропозицій стосуються скоріше змін в закладах освіти, культури, спорту, натомість менше – в сфері економіки.

Як засвідчило обговорення, не всі з наявних пропозицій сприймаються – скажімо, було критично оцінена можливість створення центру майстрів із обробки каміння – з огляду на наявність спеціалізованого виробництва, тобто – фабрики. Натомість, на думку учасників, інтерес для громади становить зелений туризм, елементом якого може бути просування бренду громади самоцвітів.

В обговоренні виступив фахівець з партисипації проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Дмитро Лавриненко. Він підкреслив специфіку громади, що пов`язана з видобутком каміння, та необхідність пошуку й запровадження нових розвиткових ідей, зокрема, в галузі туризму. При цьому дуже важлива громадська складова – аби ініціатива йшла безпосередньо від мешканців та мешканок, що вимагатиме великої праці.Лише так можна досягнути успіху.

Громадське обговорення відбуватиметься з  20 грудня 2023 р. по 20 січня 2024 року відповідно до розпорядження селищного голови від 18 грудня 2023 р. №45  «Про проведення громадських обговорень та слухань з обговорення проєкту Стратегії розвитку Хорошівської територіальної громади до період 2027 року та Плану реалізації на 2024–2027 роки».

Під час зустрічі 20 грудня організатори наголошували – важливо почути думки кожного мешканця громади, який прагне долучитись до публічного обговорення проєкту Стратегії (завантажитита плану заходів із її реалізації (завантажити). Друкований текст можна переглянути у Хорошівській селищній раді та в адміністративних будинках старост населених пунктів громади.

Тож просимо Вас до 20 січня 2024 року  включно на електронну адресу v-vselrada@ukr.net надсилати свої зауваження чи пропозиції із зазначенням контактних даних згідно формуляру (завантажити) або (та) у формі картки технічного завдання проєктної ідеї (завантажити). Також зауваження та пропозиції приймаються в адміністративних будинках населених пунктів громади Хорошівської селищної ради.

У результаті роботи зі стратегічного планування розвитку Хорошівська територіальна громада отримає документ, завдяки якому зможе раціонально організувати свою діяльність та стратегічно розподілити ресурси.

Розробка Стратегії розвитку громади здійснюється експертною підтримкою громадської організації «Ендшпіль» в рамках її проєкту «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавської областей», що став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Цей захід не обов’язково відображає погляди USAID та уряду США.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь