У Хорошеві дивилися документальний фільм «Зерна голоду: Україна 1933»

Дата: 14.12.2023 10:58

Фото без опису

13 грудня  у малому залі Хорошівського будинку культури відбувся перегляд фільму в рамках 20-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Експертом був історик, краєзнавець, лектор відділу культури Ігор Цвіра.

Організатором фестивалю на Житомирщині є ГО «НУО «Сучасний Формат»». Цьогоріч до кінофестивалю долучилася Хорошівська громада. Переглянути стрічку французького режисера Гійома Рібо «Зерна голоду: Україна 1933» прийшли здобувачі освіти Хорошівських ліцеїв, працівники Хорошівської бібліотеки, активна молодь.

Документальна стрічка розповідає про березень 1933 року. Молодий журналіст із Вельсу, Ґарет Джонс, таємно прибуває до України. У той час країна переживала абсолютно безпрецедентний голод. Запроваджений Сталіним, який тримав його в таємниці, цей голод мав політичне підґрунтя. Після повернення Джонс застерігає про нього весь світ, але радянські маніпуляції виявляються сильнішими. Ц фільм оповідає про труднощі розслідування, що йде проти інституцій. Це історія масового злочину та брехні.

Стрічка не залишила нікого байдужим, розчулила, торкнулася глибинних струн душі присутніх, викликала сльози.  Жвавою і цікавою була дискусія після перегляду фільму, під час якої глядачі мали нагоду обговорити причини виникнення голоду, а також наслідків, яких зазнала Україна. Провели також паралелі між подіями того часу й сучасності, адже у стрічці вони проходять наскрізною дією. Найактивніший учасник обговорення отримав подарунок - шопер з логотипом фестивалю.

Docudays UA є неполітичним і некомерційним. Фестиваль дає можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяє розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Також сприяє популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Фільми Мандрівного Docudays UA — це правдиве й важливе кіно про актуальні виклики сьогодення: перемогу правосуддя, екологічні проблеми, збереження культурної спадщини.

Цьогоріч центральна тема 20-го Docudays UA — «Образ майбутнього» — це те, що нам варто уявляти і починати втілювати вже зараз.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису