УВАГА: ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ! ВОРОГ ПОШИРЮЄ ФЕЙКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ НІБИТО ВІД ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ. ІНФОГРАФІКА

Дата: 29.11.2023 14:16

В реаліях сьогодення країна-агресор ще більше посилює психологічний тиск на українців.

Упродовж останніх тижнів на електронні адреси українців почали надходити так звані «рекомендації»  нібито від органів державної влади з метою поширення панічних настроїв серед суспільства.

До прикладу:

• від імені Міністерства охорони здоров’я України поширюються фейкові попередження про дефіцит ліків в аптеках та PDF-документ з нібито рекомендаціями МОЗ й пам’яткою з «народної медицини»;
  • від імені Міністерства аграрної політики та продовольства України розповсюджуються фейкові повідомлення про нібито значні втрати в аграрному секторі та PDF-документ з абсурдними рецептами для урізноманітнення раціону страв;
  • від імені Міністерства розвитку громад та територій України поширюється фейкові повідомлення про можливі перебої з опаленням і електрикою та PDF-документ з безглуздими рекомендаціями, як вижити в таких ситуаціях.

Варто зазначити, що PDF-файли не містять навантаження у вигляді шкідливого програмного забезпечення і насправді, у такий спосіб окупанти поширюють ІПСО.

Що таке ІПСО?

Простими словами – інформаційно-психологічна операція.  До елементів ІПСО відносяться дезінформація, пропаганда, перебільшення певної інформації або применшення іншої, диверсії в тилу, кібератаки.

Щоб убезпечити себе від отримання такої інформації, відділ з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності центрів надання адміністративних послуг Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області рекомендує дотримуватися кількох простих порад:

• не поширюйте свою електронну пошту без потреби на публічних платформах;
  • перевіряйте адресу електронної пошти, з якої приходять повідомлення, будьте обережні з неправильно написаними доменними іменами, незвичними адресами електронної пошти або незнайомими джерелами;
  • налаштуйте фільтри та параметри спаму, щоб автоматично виявляти та відфільтровувати потенційно шкідливі електронні листи;
  • не відповідайте на спам, в жодному разі не відкривайте посилань і вкладень, що надходять зі спамом;
  • для захисту пристрою можна також використовувати антивірусне програмне забезпечення, яке має функцію розширеного захисту від спаму.

Використовуйте критичне мислення та скептицизм, отримуючи інформацію електронною поштою. Ставте під сумнів джерело, правдивість і контекст повідомлення, перш ніж повірити в нього або переслати його.

Пам’ятайте, що ворог намагається викликати в Україні паніку.

Традиційно нагадуємо: довіряйте лише офіційним джерелам інформації.

Підозрілі електронні адреси:

minregion@minuaregionbecareful.com