Нагадуємо, що незаконна вирубка молодняка хвойних порід дерев заборонена

Дата: 29.11.2023 11:47

Фото без опису

У передноворічний період значно зростає кількість випадків здійснення незаконних рубок молодих дерев хвойних порід на територіях лісового та природо-заповідного фонду.

Статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконну рубку і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів також передбачена відповідальність згідно стаття 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тож краще не ризикувати і купити ялинку легально. Коштуватиме вона в середньому (зрубана) від 50 гривень (ціна залежить від розміру дерева). Придбати зрубані новорічні деревця можна на тимчасових торгівельних майданчиках які визначені в межах громади, у лісгоспах.

Перевірити походження ялинки ви можете, ввівши номер з бирки на ялинці на сайті www.ukrforest.com/check. Якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити, про сумнівне походження новорічного деревця.