Інформація

Дата: 13.11.2023 08:37
Кількість переглядів: 119

Департамент агропромислового розвитку та економічної політики обласної військової адміністрації інформує, що одним з важливих факторів стабільності фінансової системи в Україні стала державна програма «Доступні кредити 5-7-9%».

Змінами, внесеними до програми передбачені переваги тим компаніям, які постраждали найбільше внаслідок війни: зазнали руйнувань, втратили чи майже втратили виробничі потужності, чиї поля заміновані.

Такі підприємства зможуть сплачувати за новими умовами програми проценти до рівня 1% на перші два роки, 5% з наступного року на інвестиційні потреби та 3% на фінансування оборотного капіталу. До того ж таким підприємствам підвищили можливий ліміт фінансування. Це вже не 60 чи 90 млн грн, як було на початку програми у 2022 році, а 150 млн грн.

Для решти компаній, які вже адаптувались до поточних умов, процентна ставка залишається на рівні 7% або 9% на інвестиційні потреби та підвищується до 13% річних на фінансування оборотних коштів. Так само зроблено акцент на інвестиційних проектах, енергомодернізації й переробній галузі як пріоритетній.

Суму фінансування за такими кредитами збільшено до 150 млн грн і термін також збільшений до 10 років. Відповідно, інвестиційні проекти середнього обсягу вже можуть бути реалізовані за участю держави. Якщо враховувати власні кошти, що додасть підприємець, то вартість інвестиційного проекту становитиме 200-220 млн грн, а це достатньо серйозна цифра для середнього бізнесу, щоб побудувати підприємство переробної галузі.

Крім того, Програма USAID АГРО оголошує конкурс для 2-3 проектів та надасть співфінансування у сумі (6-9 млн грн для кожного) для розробки та впровадження ефективних моделей інтеграції ветеранів у сільське господарство.

Проекти мають сприяти зайнятості ветеранів у агросекторі, наприклад, через підвищення кваліфікації, перекваліфікації для подальшого працевлаштування, а також розвитку самозайнятості, започаткування та розширення/відновлення власного бізнесу в аграрній сфері.

Для участі в цьому конкурсі, Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських недержавних суб’єктів господарювання (за винятком фізичних осіб-підприємців) та неурядових організацій.

Більше інформації, дедлайни та технічне завдання, за посиланням: bit.ly/3QI54d6. Кінцевий термін подання заявок 04 грудня 2023 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь