Форум «Оцінка Мережі Охорони Здоров’я Громади та Відновлення доступу населення до медичної допомоги»: презентаційні матеріали та відеозапис

Дата: 12.10.2023 15:32

Управління здоров’ям в громаді, реалізація своїх повноважень органами місцевого самоврядування в сфері охорони здоров’я та громадського здоров’я відповідно до законодавства та прийняття зважених управлінських рішень в інтересах здоров’я мешканців громади, збереження та нарощування людського капіталу неможливе без наявності та доступу до різноманітних даних і використання сучасних інструментів.

Форум «Оцінка Мережі Охорони Здоров’я Громади та Відновлення доступу населення до медичної допомоги» 06 жовтня 2023 року зібрав в одному залі та на одному онлайн-майданчику представників ОМС та керівників закладів охорони здоров’я, експертів та фахівців статистики, керівників регіональних управлінь охорони здоров’я, представників центральних органів виконавчої влади, міжнародних партнерів та проєктів, державних підприємств сфери охорони здоров’я.

► Відеозапис Форуму на каналі YouTube

Впродовж 5 годин Форуму «Оцінка Мережі Охорони Здоров’я Громади та Відновлення доступу населення до медичної допомоги», що відбувся 06 жовтня 2023 в останній день проведення Public Health,  учасники, запрошені експерти та спікери підняли та обговорили цілий комплекс питань та викликів, що стоять перед ОМС та всіма залученими до трансформації охорони здоров’я сторонами.

Крок за кроком, були підняті та обговорені такі теми:

• пріоритети у відновленні системи охорони здоров’я та розширена первинна медична допомога, наближена до мешканців громад, як складові спільного проєкту Світового банку та МОЗ
  • результати оцінки потреб здоров’я дорослого населення від ВООЗ
  • попередні результати затверджених спроможних мереж госпітальних округів, вдімінність від попереднього моделювання, наслідки та ризики і «Клініки громад»
  • аналітична інформація та дашборди для ОМС від НСЗУ
  • які дані потрібні ОМС для прийняття рішень в галузі ОЗ
  • виклики повернення системи охорони здоров’я на деокуповані території, що ми бачимо та знаємо і можемо спрогнозувати
  • реальний стан мережі первинної медичної допомоги на прикладі району Чернігівської області і як це впливає на можливість отримання даних та прийняття рішень в сфері охорони здоров’я ОМС
  • система моніторингу доступності медичних ресурсів і послуг в Україні від ВООЗ
  • розвиток електронної охорони здоров’я України, інструменти та дані. Що ми маємо для ОМС?
  • інформаційні дашборди НСЗУ – маємо перші панелі з вибором ГРОМАД. Далі – більше
  • роль ЦГЗ України та інструменти нагляду за захворюваністю – перспективи отримання та використання даних з прив’язкою до території громади та місця проживання мешканців
  • інструменти управління потребами, залишками, гуманітарною допомогою, закупівлями в сфері охорони здоров’я від Медичних закупівель України
  • як і навіщо проводити оцінку (самооцінку) здоров’я мешканців громади та роботи мережі закладів охорони здоров’я, інструмент оцінки для ОМС та його пілотування
  • що таке людський капітал «здорової громади» та його важливість для повоєнного відновлення та розвитку громад. Бруківка чи здоров’я людей, їх відчуття безпеки та захищеності
  • роль, повноваження, відповідальність та підзвітність органів місцевого самоврядування в сфері громадського здоров’я та охорони здоров’я у т.ч. у зв’язку із введенням в дію Закону України «Про систему громадського здоров’я» з 1 жовтня 2023 року
  • що таке управління здоров’ям населення на рівні громади, активована громада та «інтегратор» рішень у збереженні здоров’я населення громади

Всеукраїнська Асоціація ОТГ та Громадська спілка «Форум трансформації охорони здоров’я» щиро вдячні всім учасникам, експертам і спікерам за активну участь у заході та небайдужу позицію. Ми віримо в подальшу успішну спільну співпрацю з метою підвищення спроможності ОМС в сфері управління здоров’ям громади!

Матеріали конференції: https://photos.google.com/share/AF1QipP_UyC2Hmlts3R7nACSu28_I8hIin6X_RZ4Cm8nhv53FbubzZNEiiA8Z0g23zBfuQ?key=UVRZRTc0Ukx6MFBaa05jdFZCZmhTckJBRWFzS2tR

Захід був проведений в рамках проєкту «Оцінка Мережі Охорони Здоров’я Громади та Відновлення доступу населення до медичної допомоги» (CHNA&R), який реалізується в партнерстві Всеукраїнської Асоціації ОТГ та ГС «ФТОЗ» у координації з МОЗ України, НСЗУ, Мінвідновлення за підтримки національних та міжнародних партнерів та експертів.

Про Проєкт «Оцінка Мережі Охорони Здоров’я Громади та Відновлення доступу населення до медичної допомоги» (CHNA&R):
► Сторінка Проєкту на сайті HTF
► Загальний публічний опис Проєкту
► Плей-лист Проєкту на YouTube ВАОТГ
► Експерти, спікери, координація та консультації Проєкту (Фото-альбом: оновлюється та доповнюється)

Інформація із сайту: https://hromady.org/forum-ocinka-merezhi-oxoroni-zdorovya-gromadi/