Поетичний пленер зібрав любителів поезії Хорошівської громади

Дата: 24.10.2023 13:23

У суботу, 21 жовтня, вперше у Хорошеві відбувся поетичний пленер.

Організаторами заходу були: відділ охорони здоров’я, молоді та спорту Хорошівської селищної ради, ДУ «Музей коштовного та декоративного каміння», Хорошівська бібліотека, Хорошівський будинок культури.

Зібрали любителів поетичного слова у атмосферному місці, яке на перший погляд зовсім не відповідає заявленій тематиці, – Музеї коштовного і декоративного каміння. Проте, працівники музею на чолі із директоркою Віталією Яковлєвою підготували якнайкраще експозиційну залу для проведення творчого заходу. Працівники Хорошівської бібліотеки разом із керівницею Наталією Ткачук забезпечили відповідною літературою. Вони надали збірки поезій місцевих авторів та класиків української літератури.

Окрасою поетичного дійства стали інструментальні номери на саксофоні соліста Хорошівського будинку культури Олександра  Райковського.

Модераторкою пленеру була поетеса, громадська діячка, волонтерка Наталія Чісліна.

Відкрили творчий захід вихованці дитячої театральної студії «Феєрія» (керівниця Ірина Сівінська), які представили глядачам літературно-музичну композицію «Легенда Поліського краю».

Затим пані Наталія розпочала пленер. Вона запросила знаних місцевих поетів: Марію Чепель, Лесю Дадикіну та Сергія Сіваченка взяти участь у різноманітних завданнях, які підготувала для них. Першим було знайомство, де у віршованій формі потрібно було себе представити. Учасники за визначений час створили неповторні поетичні візитівки про себе.

Глядачі блискуче впоралися із завданням назвати авторів віршів, уривки яких зачитувала Наталія Чісліна. Особливо відзначилися учениці Хорошівського ліцею №1. Потім поети натхненно й майстерно прочитали власні поезії. Залюбки добирали рими до запропонованих слів. Сподобалася учасникам і глядачам робота над останнім завданням. Глядачі спільно створили «Оду музею коштовного та декоративного каміння». Прочитала оду заступниця директора Хорошівського ліцею №1 Валентина Шевчук. А от Марія Чепель. Леся Дадикіна та Сергій Сіваченко спільно написали поезію Перемоги:

Ми перебудемо цю каторжну облогу

Пересічемо чорну патороч на тлінь.

І так здобудемо священну Перемогу

Для непохитності наступних поколінь.

Бо наше світло життєдайним є для світу

Бо гайдамацький та козацький дух

Стоять звитяжно під покровою граніту

І омиває їх Дінець, Дніпро і Буг!

Хай їхній вир освятить мертву ниву,

Хай заніміє орків лютий рик.

Й настане мир! Ми заживем щасливо

Під різнограй ще зранених музик.

Хай щезне в пекла тьмі вся підла нечисть,

А ниций ворог свій зламає спис.

Хай правлять світом генії-предтечі,

Хай буде радість, світла, як колись…