Сформульовано проєкт стратегічного бачення розвитку Хорошівської громади
«Хорошівська територіальна громада – самоцвітна скарбниця України, спільнота з розвинутим ощадливим для довкілля видобутком і переробкою дорогоцінного, декоративного, будівельного каміння та інших корисних копалин, зокрема ільменитів, край текстильних культур, ягідництва та садівництва. Місцевість із розвиненою інфраструктурою, громада хороших людей, яка прагне до самодостатності та комфорту», – таке стратегічне бачення розвитку Хорошіської громади сформулювала робоча група з розробки її стратегії на своєму засіданні.
Відбулося воно 26 вересня за участі заступника селищного голови Сергія Засімчука, експерта з питань розробки місцевих стратегій розвитку Володимира Бойка. На початку експерт ознайомив робочу групу з методологією «формули» стратегічного бачення, наголосивши: бачення відображає зміни, що мають статися в результаті реалізації стратегії. Для їхнього досягнення доведеться змінити траєкторію розвитку, що передбачає визначення його пріоритетів. Останні – в баченні, а потім для їх реалізації вибудовується системса проміжних цілей та завдань. Таким чином у стратегії поєднуються прагнення мешканців та механізм їх втілення.
Учасники зібрання в фокус-групах ідентифікували цінностні орієнтири та прагнення мешканців громади, й, спираючись на них та дані соціально-економічного аналізу, сформулювали чотири варіанти бачення, шляхом дискусії та обговорення зрештою прийшли до одного – представленого вище. А також провели загальний SWOT-аналіз з точки зору реалізації бачення, обговорили можливі сценарії розвитку громади – з огляду на перебіг російсько-української війни, що триває.
Запрошуємо мешканців громади долучитись до обговорення проєкту стратегічного бачення розвитку громади.
Розробка Стратегії розвитку громади здійснюється експертною підтримкою громадської організації «Ендшпіль» в рамках її проєкту «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавської областей», що став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Цей захід не обов’язково відображає погляди USAID та уряду США.