Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хорошівській селищній раді

Дата: 27.06.2023 21:12

26 червня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хорошівській селищній раді під головуванням заступника голови комісії Віктора Котвицього щодо випадку сказу ВРХ (теля віком 6 місяців), що належить громадянину Кириловичу, який проживає в селі Галинівка Топорищенського старостинського округу. За словами власника тварини, 20 червня близько 18:00 тварина захворіла і відмовилася від корму та води. Теля випасалося цілодобово на полі на припоні за селом. Власник тварину лікував самостійно. Через два дні звернувся до Хорошівського відділення ветеринарної медицини за допомогою. Фахівці виїхали на місце перебування хворої тварини та попередньо встановили підозру на сказ. Теля корм та воду не вживало, ковтаючий рефлекс був відсутній, воно було збудженим і рухливим, відмічалася слинотеча. Тварину ізолювали в окреме приміщення для спостереження.

Наступного дня власник повідомив, що теля загинуло. Спеціалісти одразу виїхали на місце події й зробили відповідні дії згідно з санітарними правилами. Відібрали також пат матеріал, який направили до Житомирської регіональної державної лабораторії для лабораторного дослідження на сказ. 24 червня отримано позитивний результат на сказ.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила:

1. Оголосити територію с. Галинівка Хорошівської територіальної громади з прилеглими до неї лісовими угіддями, пасовищами та польовими масивами небезпечними щодо сказу та накласти карантинні обмежувальні заходи.

2. Визнати вогнище сказу - обійстя та місце випасу громадянина Кириловича. с. Галинівка Топорищенського старостинського округу.

3. Встановити навколо небезпечного пункту загрозливу зону в яку входить село Галинівка Хорошівської ТГ.

4. Хорошівському відділенню Коростенського районного відділу ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», особам, які мали контакт із хворою твариною направити, у разі необхідності, в лікувальний заклад.

5. Затвердити комплексний план заходів щодо боротьби зі сказом тварин на території с. Галинівка Хорошівської ТГ.

1.

Додаток до рішення ДНПК

при Хорошівській селищній раді Житомирського району

Житомирської області від 26.06.2023р.

Комплексний план

Заходів щодо боротьби зі сказом тварин на території с. Галинівка

Топорищенського старостинського округу

Виконавець