Провадження механізму перенаправлення у сфері реагування на гендерно зумовлене насильство в Житомирській області

Дата: 19.05.2023 14:40
Кількість переглядів: 223

Фото без опису

Група учасни-ць/ків із Хорошівської територіальної громади представила на обласній конференції «Провадження механізму перенаправлення у сфері реагування на гендерно зумовлене насильство в Житомирській області» власний спільний досвід роботи.

Захід організувала та провела команда Громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр» на чолі з Іриною Бабенко в рамках проєкту ВГО Жіночого консорціуму України «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок і дівчат від ґендерного зумовленого насильства» за підтримки Міжнародного медичного корпусу, USAID.
У конференції взяли участь спеціалізовані служби у сфері протидії гендерно зумовленому насильству (ГЗН) місцевих органів влади територіальних громад Житомирщини, Департаменту соціального захисту, обласної Служби у справах дітей, обласного Центру соціальних служб, обласного Центру зайнятості, громадських організацій.

Розпочав конференцію Дмитро Філіпський – регіональний спеціаліст Фонду ООН у галузі народонаселення. Він повідомив про впровадження проєкту «Міста і громади вільні від насильства» UNFPA в Житомирі та Коростені, метою якого є розбудова системи надання спеціалізованих послуг постраждалим від ГЗН.

Цей проєкт уже успішно впроваджується в Хорошівській громаді.
Від Департаменту соціальної політики Житомирської ОВА звернулася Тетяна Шмаюн. Вона поділилася інфомацією, що влада в громадах часто не розуміє важливості даної теми. Радниця з гендерної рівності голови Житомирської облдержадміністрації Наталія Тарасенко нагадала присутнім про Стамбульську конвенцію як інструмент для покращення механізму взаємодії і перенаправлення. «Важливо, щоб люди в громаді не боялися звертатися до спеціалізованих служб за допомогою. І фахівці повинні працювати як із постраждалою особою, так і з кривдником, з родинами і з дітьми», – сказала вона. Представни-ки/ці Хорошівської громади Галина Мінялук – голова ГО «Нитка Аріадни», Валентина Онофріюк – консультантка з питань взаємодії у розбудові системи протидії ГЗН в рамках проєкту «Міста і села вільні від насильства», голова ГО «Територіальний жіночий центр», Тетяна Костриця – керівниця мобільної бригади UNFPA та Олександр Нечипоренко – заступник начальника Управління соціального захисту населення розповіли про шляхи, якими спільно створювали систему надання допомоги постраждалим від ГЗН. Важливими умовами розвитку ефективної системи реагування на ГЗН вони відзначили наступні: розуміння проблеми та підтримка керівника громади, бажання фахівця працювати в цій сфері, фінансова підтримка мобільної бригади, що дає можливість здійснювати зустрічі з фахівцями спеціалізованих служб, старостами, керівниками військових структур, офіцерами поліції, представниками служби правової безоплатної допомоги і з людьми «від хати до хати», проведення інформаційних кампаній, поширення серед людей телефонів для звернення про допомогу.

І як результат – у Хорошівській громаді розроблені алгоритми перенаправлення і взаємодії суб’єктів з надання допомоги постраждалим від ГЗН із забезпеченням конфіденційності, принципу «не нашкодь» та зменшенням бюрократичних процедур. Розроблені тренінги для 12-ти старостинських округів та сімей, у яких є випадки насильства.
Учасники конференції запропонували провести навчання з перенаправлення та вивчення кращих практик взаємодії різних служб, організацій і поліції на місцевому рівні, яке проведуть доповідачі конференції.

Ірина Бабенко ознайомила учасників із Картою послуг у сфері ГЗН, яку розробили фахівці Жіночого консорціуму України, запропонувала оновити дані організацій, які увійдуть у Путівник спеціалізованих організацій в Житомирській області. У Резолюції конференції закріпили завдання на майбутню співпрацю. 9 громадських організацій і спеціалізовані служби з 8 громад підписали Меморандум про взаємодію, партнерство та перенаправлення у напрямку запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство.

Підготувала Надія Панченко, сайт Zvisnonews


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь