Молодіжний велозаїзд

Дата: 17.05.2023 17:08

У неділю, 14 травня, відбувся фізкультурно-оздоровчий, молодіжний велозаїзд місцями видобутку кварцу на території Хорошівської громади в рамках соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Захід організували: відділ охорони здоров’я, молоді та спорту Хорошівської селищної ради, координатор проєкту Олег Пашков та відомий історик, краєзнавець Ігор Цвіра.

Близько двадцяти любителів двоколісних зібралися на площі біля будинку культури звідки й почали мандрівку. Першою оглядовою точкою стала перша дробільня підприємства «Кварцсамоцвіти», яка була збудована 1969 року. Ігор Анатолійович ознайомив із історією та роботою цього підрозділу. Наступним місцем зупинки став кар’єр, у якому колись відкритим способом добували топаз. Оглянули навколишню територію, відшукали цікаві копалини для колекцій. Наступним місцем імпровізованої велоекскурсії стала територія шахти №6. Ігор Анатолійович розповів про особливості роботи й видобутку каміння у тогочасних шахтах. Оглянули напівзруйновані приміщення, в яких колись вирувало життя.

Заїхали на територію тодішньої дробільні, де переробляли добутий камінь. Затим вирушили на Теренецький кар’єр. Нині ця водойма захоплює своєю неповторною природною красою, чистою водою. У 80-х роках минулого століття там видобували каміння для дробільні. Учасники велозаїзду відпочили на березі кар’єру, підкріпилися смаколиками й вирушили далі. Наступною зупинкою стали штучні водойми на річці Ірша, що розташовані неподалік колишнього оздоровчого табору. Вони були зроблені спеціально, аби діти, які тоді відпочивали влітку у таборі мали змогу купатися. Відвідали учасники також місце поховання розстріляних нацистами земляків у 1941-1942 роках.

Втомлені, але задоволені усі повернулися додому. Велозаїзд був змістовним, цікавим, а головне – оздоровчим.

Запрошуємо усіх жителів та гостей нашої громади долучатися до усіх фізкульутрно-спортивних активностей.