ДСНС інформує

Дата: 04.05.2023 12:22

04 травня 2023 року в смт Хорошів, у зв'язку зі збільшенням кількості пожеж на території Хорошівської селищної ради та з метою запобігання виникнення пожеж, травмування та загибелі людей на них, головним інспектором ВЗНС Житомирського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області,  старшим  дільничним офіцером поліції відділення поліції №4 Житомирського РУП ГУ Національної поліції  в Житомирській області проведено пожежно-профілактичне відпрацювання, агітаційну роботу (надання консультацій, роз’яснень) мешканцям смт Хорошів, основну увагу звернуто на профілактику пожеж від необережного поводження з вогнем, експлуатацію електропобутових та теплогенеруючих приладів, а також порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації пічного опалення, необхідність додержання правил пожежної безпеки у повсякденному житті, заборону випалювання сухої рослинності.

Під час агітаційної роботи розповсюджувались  листівки, експрес-інформації.

Також інформуємо, що  відповідно до змін, внесених до Кримінального кодексу України у березні 2022 року, навмисний підпал сухої рослинності можуть розглядати як диверсію (стаття 113): "За навмисний підпал передбачене покарання у вигляді ув’язнення від 10 до 15 років з конфіскацією майна".

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн. За ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, штраф для людей становить від 6120 до 12240 гривень і 21420-30600 гривень для посадовців.

Будьте обачними, бережіть своє життя, майно і оточуючих від небезпеки виникнення пожеж!

Житомирське районне управління Головного управління ДСНС України у Житомирській області