ЗДОРОВ’Я   ВАРТО  БЕРЕГТИ

Дата: 07.04.2023 08:10
Кількість переглядів: 170

Фото без опису

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. Це свято увійшло в традицію з середини минулого століття. Дата святкування приурочена  дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Статут ВООЗ було прийнято 7  квітня 1948  року.  Тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я,   виникла ідея проводити це міжнародне свято. 

 

Цифри і факти

•  У 2022 році Центр громадського здоров’я МОЗ України розробив перші пілотні регіональні профілі громадського здоров’я -- для вивчення, оцінки санітарно-епідемічної ситуації, виявлення причинно-наслідкових зв’язків між станом здоров’я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності.

Регіональний профіль Житомирської області має  великий перелік і негативних,  і позитивних значень показників здоров’я населення. 

• В області -- високі показники   народжуваності у жінок віком 15-19 років (показник на 1000 жінок становить 21.3,  водночас по  Україні – 15,8).

• Високим є  рівень  абортів серед жінок 18-19 років (показник на 100 тисяч жіночого населення в області – 618.3, національний показник  – 575.4).

• Середня очікувана тривалість життя на Житомирщині складає 69.72 роки (загальноукраїнський рівень -  71.35 років).  За цим  показником область знаходиться в нижній частині рейтингу - що свідчить про наявність певних факторів, які впливають на здоров’я та як наслідок довголіття населення.

• Частка населення області, яке у разі настання хвороби  не зверталися до лікаря, а лікувалися самостійно за допомогою ліків --  44.4%  (показник по Україні менший -- 31.7%).

•  Індекс  смертності населення від зовнішніх причин та травм  на Житомирщині -- 83.23 на 100 тисяч населення (по державі середній показник -- 75.54 на 100 000).

• Частка населення  Житомирської області у віці 12 років та старше, що мають стаж куріння від 16 до 20 років - 22,7% (національне значення  - 16,4%). 

 

7 порад, як зберегти здоров’я

  1. Більше рухайтеся. Регулярна фізична активність щонайменше 30 хвилин на день дозволить почуватися краще, а також значно покращить показники здоров’я. Обирайте той вид фізичної активності, який буде для вас комфортний. 
  2. Висипайтеся. Здоровий сон триває 7-9 годин на день. Варто лягати спати і просинатися в один і той же час. Якщо регулярно недосипати, збільшується ризик появи хронічних захворювань — діабету, серцево-судинних недуггіпертонії, а також ожиріння, порушень імунної системипсихічного здоров’я тощо.
  3. Правильно харчуйтеся.   Здорове харчування – це збалансоване споживання білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів з урахуванням добової фізіологічної потреби людини у харчових і біоактивних речовинах.  Це не тільки гарне самопочуття, міцна нервова система і нормалізація ваги - але й любов і повага до себе,   прагнення до здорового й тривалого життя.
  4. Обмежте вживання алкоголю та тютюну.  Таким чином  знизиться  ризик виникнення пов’язаних захворювань.  Відмова від паління та надмірного вживання алкоголю  — правильне рішення.
  5. Бережіть свій  емоційний та психічний стан. Важливо турбуватися про власне психічне здоров’я так само, як і про фізичне. Ментальні проблеми або психічні розлади не є менш важливими, аніж фізичні захворювання.
  6. Не нехтуйте щепленнями.  Вакцинація -  це простий, дієвий та безпечний спосіб захисту  від інфекційних захворювань.
  7. Регулярно відвідуйте  лікаря з профілактичною метою. Це дозволить  не  прогаяти ту  чи іншу потенційну хворобу, а у разі її виникнення – ефективно  і вчасно розпочати процес лікування.

Не хворійте і будьте здоровими!

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь