«1 квітня 2023 року у Житомирській області вступає в силу щорічна заборона на вилов риби. Заборона встановлюється з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риби. Адже нерест – це найважливіший період в житті риб», – йдеться у повідомленні Житомирського рибоохоронного патруля.

Відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Житомирській області від 23 березня 2023 року № 16 (http://zt.darg.gov.ua/files/14/nakaz_nerest_2023.pdf) затверджено строки нерестового періоду під час якого забороняється займатися риболовлею на водних об’єктах Житомирської області:

• з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;

• з 1 квітня по 9 червня – на водосховищах;

• з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах.

Також повдомляємо, що під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега за межами нерестовищ, а також в адміністративних межах населених пунктів.

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. 

Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн.

За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ: штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.

Якщо ж ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, варто повідомляти на «гарячу лінію» Управління Держрибагентства у Житомирській області: (067) 414-60-74.

Інформація з сайту: Житомирський рибоохоронний патруль | Facebook