До уваги тих, хто бажає вчитися та підвищити кваліфікацію!

Дата: 21.03.2023 09:47

🔶Для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці окремих категорій населення служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання за професіями та спеціальностями у пріоритетних видах економіки.

🔶Наразі програма навчання за ваучерами розрахована на осіб зрілого віку («45+»), страховий стаж яких складає не менше ніж 15 років, а також представників окремих пільгових категорій громадян без обмежень у віці. Це, передусім, особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби) у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я, які не набули права на пенсію; особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення; внутрішньо переміщені особи працездатного віку, для яких відсутня підходяща робота.

🔶Перевагами такого навчання є опанування професіями, затребуваними на ринку праці, розширення професійних компетенцій та забезпечення умов для подальшого кар’єрного зростання, оволодіння новими знаннями та вміннями, створення можливостей для організації власного бізнесу.

🔶Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня 2023 року – це 26840 грн.).

🔶Кожна особа, яка має намір скористатися програмою навчання коштом держави, має пройти такі етапи:

- обрати професію чи спеціальність, форму та місце навчання;

- зібрати необхідні документи;

- звернутися до центру зайнятості із заявою та документами;

- отримати повідомлення від центру зайнятості про прийняте щодо видачі ваучера рішення;

- протягом 5 робочих днів з дня надходження повідомлення отримати ваучер у центрі зайнятості;

- протягом 90 днів після видачі ваучера укласти договір про навчання із закладом освіти.

• За більш детальною інформацією про ваучери та вимоги щодо їх отримання звертайтеся до Житомирської філії Житомирського обласного центру зайнятості за адресою:

м. Житомир, площа Польова, 6-А.

Телефони для зв'язку 📞: (0412) 43-22-88, 43-22-67, 43-22-72.

Порядок видачі ваучера