У Хорошеві вшанували пожежних-ліквідаторів

Дата: 14.12.2022 14:29

14 грудня відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильскої атомної електростанції.

Біля пам’ятного знака жертвам Чорнобильської трагедії зібралися: Хорошівський селищний голова Володимир Столярчук, заступник голови Сергій Засімчук, рятувальники 22 державної пожежно-рятувальної частини, представники органів місцевого самоврядування.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто загинув від «мирного» атому Чорнобильської АЕС.

Затим Володимир Володимирович поклав квіти до пам’ятника. Присутні згадали події трагічних квітневих днів, які трапилися 36 років тому.

Чорнобиль став і символом безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Герої-пожежники, працівники УМВС, ДАІ, лікарі, добровольці, мобілізовані солдати і просто відважні небайдужі патріоти поїхали працювати у небезпечну зону, отримуючи надмірні й часто  смертельні дози радіації... Десятки тисяч людей назавжди змушені були виїхати з небезпечної зони, покинувши рідні домівки...

Так само, як тоді герої-ліквідатори стали на захист не тільки нашої держави, а й усієї Європи та навіть планети, так само й сьогодні наші мужні захисники боронять всю Європу від лиха війни.

Чимало ліквідаторів стали до лав ЗСУ і територіальної оборони, не рахуючись із власним здоров’ям і роками.

Станом на 1 грудня у Хорошівській та Новоборівській громадах  проживає 339 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із них: 19 осіб І категорії, 68 осіб ІІ категорії, 114 осіб ІІІ категорії, 11 вдів, 126 дітей та одна дитина-інвалід.

Наближаємо перемогу разом!