Зустріч із Хорошівським селищним головою Володимиром Столярчуком відбувається в символічний день. Адже 7 грудня визначений Днем органів місцевого самоврядування. В умовах повномасштабної війни воно набуло ще більшого значення, бо на них покладена велика відповідальність. Про виклики які постали перед органами місцевого самоврядування та роботу у військовий час ми поспілкувалися з Володимиром Володимировичем.

- У перші години широкомасштабної війни в України життя усіх українців повністю змінилось, також змінилась діяльність державних і самоврядних органів влади. На них поклалася  величезна відповідальність і незвична робота, до якої не всі були готові. Незважаючи на такі обставини, місцеве самоврядування продовжує свою роботу. Хорошівська селищна рада постійно співпрацює з військовим командуванням та військовою адміністрацією. Так, для потреб ЗСУ з місцевого бюджету виділено 1 млн 200 тис. грн.  Надається також допомога військовим, які боронять нашу державу, мешканцям Хорошівської громади.

Одним із пріоритетних напрямків роботи селищної ради у військовий час є соціальний захист та надання соціальних послуг населенню. З початку війни на території громади зареєстровано 1105 громадян з числа внутрішньо переміщених осіб, із них 378 дітей. Із територій, які в даний час перебувають у зоні бойових дій або окупації, перебувають 242 особи. За сприяння селищної ради та постійній підтримці Житомирської ОВА, підприємців, небайдужих громадян найвразливіші категорії населення, серед яких внутрішньо переміщені особи, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей отримували гуманітарну допомогу:  продукти харчування, дитяче харчування, дитячі та дорослі підгузки, засоби гігієни, побутову хімію, одяг тощо. Загалом 4000 осіб отримали більше 40 т допомоги.

У складних умовах війни галузь освіти та медицини Хорошівської громади продовжує розвиватись та надавати освітні й медичні послуги. Зокрема:

  • за рахунок фінансової допомоги від ЮНІСЕФ придбали комп’ютерну техніку для Хорошівського ліцею № 2 на суму 99,3 тис. грн, генератори для Рижанського ліцею на суму 95,0 тис. грн;
  • проведено ремонт котельні  Хорошівського ліцею № 1 на суму 199,0 тис. грн (кошти ЮНІСЕФ та місцевого бюджету);
  • проведено ремонт котельні Дворищенської гімназії (заміна котла, димової труби, насосної групи) на суму 510,8 тис. грн (місцевий бюджет);
  • придбано холодильне обладнання для Хорошівського ЗДО «Дзвіночок», Топорищенського ліцею, Давидівської гімназії, Дворищенської гімназії на суму 49,6 тис. грн;
  • облаштовано  захисні споруди у закладах освіти, на що використано 236,9 тис. грн (з місцевого бюджету);
  • придбано електричну плиту ПЕД – 6 для Топорищенського ліцею  вартістю 47,7 тис. грн (місцевий бюджет);
  • у рамках співпраці України з Естонією отримано гуманітарну допомогу у вигляді автобуса Iveco Irisbus  для забезпечення підвозу учнів.

       КНП «Хорошівська лікарня» Хорошівської селищної ради визначена в перспективі як загальна лікарня, що надаватиме базові медичні послуги амбулаторного та стаціонарного лікування жителям Хорошівської громади та інших територіальних громад (населених пунктів реорганізованих Хорошівського, Ємільчинського, Пулинського, Черняхівського районів).

      У Хорошівській лікарні за одинадцять місяців поточного року 4739 осіб отримали стаціонарну допомогу, амбулаторну – 60129 осіб.  Також надаються медичні послуги мешканцям сусідніх громад. У відсотках структура  складає:  Хорошівська ТГ -  78% , Іршанська  ТГ  - 7%, Новоборівська ТГ -14% та Барашівська ТГ- 1% від загальної кількості фактично пролікованих хворих.

Відповідно до Програми «Доступні ліки» на території Хорошівської територіальної громади було передбачено в бюджеті видатки на відпуск безоплатних лікарських засобів пільговим категоріям населення громади (онкологічні захворювання ) в сумі 209 500,00 грн, на даний час профінансовано 152 771, 29 грн.

    Хорошівське  житлово-комунальним підприємство постійно забезпечує життєдіяльність громади. Так, у Хорошеві по вул. Ринкова та Шевченка замінили водопровідну мережу протяжністю 342 м на суму 78,00 тис. грн.

    Провели відновлювальні роботи з утримання автомобільних доріг по селищу та старостинських округах на суму – 332 тис.  грн.

    У рамках міжнародного Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Хорошівська громада отримала безкоштовно та передала на старостинські округи, відділи установи: вогнегасники переносні - 100 шт., бензопили ланцюгові - 10 шт., мотопомпа - 2 шт., мережеві фільтри - 20 шт., подовжувачі -20 шт., принтери – 2, ноутбуки - 4; прожектори – 8, бензорізи – 5 шт., та 10 комплектів спецодягу для рятувальників. Велика подяка міжнародним донорам за підтримку.

У вересні цього року підготували лист-звернення до керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»  Габріеля АБРАГАМА з проханням розглянути можливість, в рамках даного Проєкту,  закупівлі паспортного обладнання для Центру надання адміністративних послуг громади.  

З нагоди Дня місцевого самоврядування хочу висловити подяку депутатському корпусу, старостам, відділам та управлінням селищної  ради за тісну співпрацю, самовідданість, високий професіоналізм, уміння прийти на допомогу тим, хто цього  найбільше потребує  у такий нелегкий для нас усіх час.

Віримо у Перемогу! Віримо у ЗСУ! Слава Україні!