Представники Хорошівської громади взяли участь у ЗбіГовиську Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Дата: 17.11.2022 12:54
Кількість переглядів: 595

Фото без опису

15 листопада представники громадських організацій, ініціативних груп та громадських рад із громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Житомирщини взяли участь у зустрічі, яка відбулася в Житомирі. Серед учасників були представники Хорошівської громади: депутат селищної ради Віталій Райковський та головна спеціалістка відділу охорони здоров’я, молоді та спорту селищної ради Ірина Сівінська.

Організатори запросили тих, хто готові активно працювати для розвитку своїх громад та залучати до цього інших.

ЗбіГОвисько - так називалася дана зустріч громадських активістів. Саме в такій простій і неформальній формі воркшопів тренерки: Наталія Величко – спеціалістка з розбудови спроможності та адвокації Проєкту, Тетяна Бардіна – фахівчиня із залучення громадськості Проєкту й учасники заходу обговорили нагальні потреби громадського сектору маленьких громад, а також напрацювали можливості подальшої співпраці.

Нагадаємо, що   Хорошівська селищна рада у рамках Проекту USAID «Говерла» отримала: 100 вогнегасників, 10 бензопил, 2 помпи, 4 ноутбуки, 2 принтери, 20 подовжувачів та 20 мережевих фільтрів.

Завдяки проекту також очікується отримання дизельних генераторів.

Довідково: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» - це підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Проєкт «ГОВЕРЛА» також допомагає Уряду України більш чітко визначити та розмежувати повноваження між органами влади різних рівнів.

«ГОВЕРЛА» – один з найбільших проєктів USAID з підтримки органів місцевого самоврядування і реформи децентралізації, має бюджет 74 млн дол. США і виконується компанією DAI з березня 2021 по березень 2026 року. Управлінська структура проєкту передбачає центральний офіс в Києві та 6 регіональних офісів, які охоплюють своєю підтримкою 7 областей і 65 громад. Підтримка передбачає сприяння здійсненню трансформаційних перетворень на місцевому рівні, посилення спроможності органів місцевого самоврядування та його посадових осіб здійснювати відповідні повноваження.

Три цілі проєкту «Говерла»

Проєкт «ГОВЕРЛА» допомагає Уряду України в подальшому формуванні міцної правової бази для місцевого самоврядування, яка забезпечуватиме належний баланс повноважень та обов’язків між органами місцевого самоврядування та місцевими і центральними органами виконавчої влади. Проєкт також сприяє реалізації секторальної та фіскальної децентралізації з метою забезпечення підзвітності органів місцевого самоврядування, здійснення нагляду та ефективного залучення громадян шляхом реалізації наступних 3 цілей:

Ціль 1: Забезпечення дедалі більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні.

Ціль 2: Сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню.

Ціль 3: Створення механізмів, що допоможуть громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні.

Фото без описуФото без описуФото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь