У проєкті Держбюджету-2023 враховано пропозиції АМУ

Дата: 21.09.2022 08:26

У проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», затвердженомуКабінетомМіністрівУкраїни, враховано такіпропозиціїАсоціаціїмістУкраїни:

? ПДФО добюджетівтериторіальних громад в обсязі 64%

Таким чином продовжено на наступнийрікініційованеАсоціацієюмістУкраїни при підписанні Меморандуму до опалювального сезону 2021/22 збільшеннячасткиподатку, щозараховується до бюджетівмісцевогосамоврядування.

? ПДФО з грошовогозабезпеченнявійськовослужбовців буде й надалізараховуватися до місцевихбюджетів

АсоціаціямістУкраїни відстояла цівідрахуванняпід час бюджетнихконсультацій, які проводило МіністерствофінансівУкраїни. Орієнтовно 54,4 млрд  грнбудутьспрямовані до місцевихбюджетівсамезавдякизусиллям АсоціаціїмістУкраїни.

Уряд такожпідтримав пропозиціїАсоціаціїмістУкраїни щодовиділення коштів на відновлення громад України, для чогопередбачено 26,4 млрд  грн, з яких:

• 19,4 млдргрн Фонду ліквідаціїнаслідківзбройноїагресії
  •  5,3 млрдгрнсубвенції на проєкти в рамках Програми з відновленняУкраїни
  • 1,7 млрдгрнсубвенції на проєкти в рамках Надзвичайноїкредитноїпрограми для відновленняУкраїни

Крімцього, в Держбюджеті-2023 передбачено:

• 28,9 млрдгрн базовоїдотації, водночас 19,1 млрд  грн реверсноїдотації;
  • 23,9 млрдгрн додатковоїдотації на здійсненняповноваженьорганівмісцевогосамоврядування на деокупованих, тимчасовоокупованих та іншихтериторіяхУкраїни, щозазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабноюагресієюрф;
  • 3,7 млрд грн іншідодатковідотаціїмісцевим бюджетам (зокремащодоутриманнясоціальноїінфраструктури, утриманнязакладівосвіти та охорониздоров’я, компенсуваннявтратдоходівмісцевихбюджетів  відподатковихпільг у галузікосмічноїдіяльності та літакобудування);
  • 13,6 млрдгрн субвенції на будівництво та ремонт місцевих і комунальнихдоріг.

Окремимипрограмами та субвенціямипередбаченофінансування у таких сферахжиттєдіяльності громад

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

145,1 млрдгрн, в тому числі:

• 142,7 млрдгрн на Програмумедичнихгарантійобслуговуваннянаселення
    1,6 млрд грнсубвенції на підтримкуокремихзакладівохорониздоров’я
    463,4 млн грнсубвенції на проєкт "Поліпшенняохорониздоров’я на службі у людей»
  • 200,0 млнгрнсубвенції на компенсаціюризикунаселенню у зоніспостереження
  • 175,44 млнгрнсубвенції на створення служб з підтримкиосіб, якіпостраждаливіддомашньогонасильства

ОСВІТА

90,3 млрдгрн, в тому числі:

• 87,5 млрдгрносвітньоїсубвенції

• 1,5 млрдгрнсубвенції на облаштуваннябезпечних умов в школах
  • 1,0 млрдгрнсубвенції на придбанняшкільнихавтобусів
  • 304,6 млнгрнсубвенції для підтримкиосіб з особливимиосвітніми потребами

СОЦЗАХИСТ

5,5 млрдгрн субвенції органам місцевогосамоврядування для забезпечення  житломучасниківбойовихдій.

У проєктіДержбюджетупередбачено Резервний фонд в обсязі 22,5 млрд грн.

АсоціаціямістУкраїнипідтримуєтакерішення, оскількинеодноразовозверталаувагу на необхідністьзбільшення Резервного фонду для можливогойоговикористання в разінадзвичайнихситуацій на об’єктахкритичноїінфраструктури в громадах, викликанихбойовимидіями.

АсоціаціямістУкраїнипродовжитьаналізуватипроєкт Держбюджету-2023 під час розглядуйого Верховною Радою України та відстоюватиінтереситериторіальних громад.

ПресслужбаЖитомирського РВ АМУ