НЕСПРАВНА ПІЧ - ПРИЧИНА ПОЖЕЖІ !

Дата: 21.09.2022 08:21

Знайте! Піч - джерело підвищеної пожежної небезпеки.

Щороку з настанням холодів кожна третя пожежа виникає від несправності та неправильного влаштування приладів пічного опалення.

Тож, для того, щоб уникнути лиха, необхідно дотримуватися елементарного:

не допускати перегріву печей, слідкувати, щоб не було в стінках печей і димоходів тріщин;

на підлозі перед дверцятами топки необхідно прибити металевий лист розміром 50x70 см;

в місцях проходу димаря через дерев'яні конструкції стелі має бути влаштована протипожежна розділка з цегли.

Забороняється користуватися для розпалу печей легкозаймистими рідинами, приставляти або вішати на нагріті поверхні ковдри, ліжка, сушити дрова, залишати прилади, що топляться, без нагляду і дозволяти розпалювати їх дітям.

Пам'ятайте, що трусити сажу необхідно не рідше трьох разів на рік, в т. ч. перед початком опалювального сезону.

Також дотримуйтесь правил користування газовими приладами. Не дозволяйте дітям запалювати їх.

Зверніть увагу на газову плиту та газове опалення. Чи не має в них просочення газу? Мильна емульсія допоможе швидко і безпечно визначити це. Якщо ж ви почули запах газу в приміщенні, не намагайтеся вмикати світло або електроприлади. Найменша іскра може привести до вибуху. Відкрийте вікна, щоб провітрити приміщення, і негайно повідомте газоаварійну службу.

Громадяни! Будьте обережні з вогнем! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при користуванні приладами опалення. У випадку виникнення пожежі дзвоніть по телефону «101» і приступайте до гасіння пожежі підручними засобами.

Житомирське РУ ГУ ДСНС України

у Житомирській області