ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРАЦІВНИКІВ АГРОГОСПОДАРСТВ

Дата: 13.07.2022 09:13

Звертаємося до комбайнерів, трактористів, водіїв, бригадирів тракторних бригад, агрономів та інших працівників агрогосподарств Хорошівської та Новоборівської селищних рад докласти максимум зусиль та  можливостей для того, щоб не допустити пожеж під час збирання врожаю 2022 року.

Щоб не сталося лиха необхідно дотримуватися основних вимог правил пожежної безпеки:

- з працівниками які будуть задіяні під час збирання  врожаю  необхідно провести інструктаж по дотриманню правил пожежної безпеки,

- у період збирання забороняється спалювати  стерню, післяжнивні залишки та розводити багаття на полях,

- вся зернозбиральна техніка, автомобілі тощо повинні бути  забезпечені справними іскрогасниками та первинними засобами пожежогасіння,

-  не допускати підтікання пального в місцях з’єднання  паливної системи,

- двигуни внутрішнього згорання  автомобілів, тракторів, комбайнів їх випускні колектори повинні бути захищенні від попадання на  них соломи та очищуватись не рідше одного разу на зміну,

- у польових умовах заправлення паливом збиральної  техніки  повинно здійснюватись за межами поля (не ближче 30 метрів)  паливозаправниками при заглушених двигунах,

- при збиранні врожаю на площі  понад  25  га  необхідно  мати трактор з плугом на випадок пожежі,

- категорично забороняється паління на зернотоках, а  також  на тракторах, комбайнах, автомобілях та  інших  агрегатах  задіяних  на збиранні, транспортуванні та обмолоті врожаю.

Також нагадуємо, що відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає:

- для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);

- для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).

Кримінальна відповідальність: можна потратити за грати до 10 років

Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються:

- штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.);

- або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років;

- або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються:

- позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Тож, щоб не стати винуватцем пожежі та не створювати небезпеку для себе, оточуючих Вас людей і не завдавати шкоди навколишньому середовищу, закликаємо всіх  працівників  агрогосподарств а також населення бути уважними та дотримуватись основних правил пожежної безпеки.

Житомирське  районне управління

Головного управління  ДСНС України