Порядок дій при сигналі «Повітряна тривога»

Дата: 11.07.2022 09:18

Щоб почути сигнал «Повітряна тривога»:

1. Підпишіться на офіційні джерела інформації.

2. Встановіть на телефоні застосунок «Повітряна тривога».

3. Сигнал передається також через систему оповіщення, регіональне радіо та телебачення. У крайніх випадках або місцях, куди не дістають сирени, сигнали тривоги можуть передавати дзвони на церквах.

Якщо почули сирени, перебуваючи вдома:

1. Попередьте сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч.

2. Швидко одягніться та одягніть дітей, перевірте наявність пришитих із внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначені: прізвище, ім'я, по батькові, адреса проживання, вік, номери телефонів батьків.

3. Зачиніть вікна, вимкніть усі електричні та нагрівальні прилади, перекрийте газ, загасіть печі, вимкніть світло (автоматичну коробку, рубильник тощо).

4. Візьміть «тривожну валізу», яка має бути підготовлена завчасно та містити запас продуктів, води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та інше. Найкоротшим шляхом прямуйте до найближчої захисної споруди. Інформацію про її місце розташування необхідно дізнатись заздалегідь.

5. Якщо немає можливості швидко перейти до захисної споруди, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі або будинку: подалі від вікон, у коридор під несучі стіні, або ванну (закрийте рушником дзеркало), користуйтеся правилом «Двох стін».

Якщо почули сирени, перебуваючи на роботі:

1. Виконайте заходи, передбачені на цей випадок Планом дій або Інструкцією, дійте за вказівками керівництва.

2. Швидко, без паніки займіть місце у захисній споруді і виконуйте вимоги старшого (коменданта).

Перебуваючи у громадському місці, вислухайте вказівки адміністрації громадського місця і дійте відповідно до них (ідіть у зазначені захисні споруди).

У жодному разі після сигналу «Повітряна тривога» намагайтесь не залишатись в будинках, особливо на верхніх поверхах.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

ЗВЕРТАЄМОСЬ ДО ВАС З ПРОХАННЯМ НЕ НЕХТУВАТИ ПРАВИЛАМИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС СИГНАЛУ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА», АДЖЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ РЯТУЄ ЖИТТЯ!