УКРАЇНА РАТИФІКУВАЛА СТАМБУЛЬСЬКУ КОНВЕНЦІЮ

Дата: 23.06.2022 08:45
Кількість переглядів: 239

20 червня 2022 року Верховна Рада України ратифікувала «Конвенцію Ради Європи  про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», відому як «Стамбульська конвенція».

Стамбульська конвенція – міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства, відкрита для підписання 11 травня 2011 року у Стамбулі (Туреччина). Документ визнає насильство стосовно жінок порушенням прав людини і видом дискримінації; встановлює чіткий зв'язок між досягненням рівноправності між жінками і чоловіками та викорінення насильства над жінками.

Наразі документ підписали 47 країн, із яких 36 – ратифікували.

Ратифікація Стамбульської конвенції дає можливість експертам Ради Європи контролювати як Україна виконує взяті на себе зобов’язання. В свою чергу Україна може вимагати посилення відповідальності для кривдників наших громадянок за кордоном, а також вимагати притягнення до відповідальності кривдників-українців, які переховуються за кордоном.

Це доленосне рішення було прийняте у найбільш складні для України часи на тлі повідомлень і звинувачень російських військових у сексуальному насильстві щодо жінок, дітей та чоловіків в Україні. Тому нині, під час війни, це рішення є критично важливим  і своєчасним ніж будь-коли.

Конвенція пропонує державам встановити  кримінальну відповідальність за основні види насильства стосовно жінок та забезпечити  належне та ефективне покарання за насильство. В Україні діє низка статей кримінального кодексу, проте розписані вони не настільки широко та детально, як у Стамбульській конвенції. Документ передбачає механізми захисту як чоловіків, так і жінок, які зазнали домашнього насильства.

Країни, що ратифікували Конвенцію, мають криміналізувати :

психологічне  насильство;

переслідування (сталкінг);

фізичне насильство;

сексуальне насильство (включно із зґвалтуванням, що передбачає різні види сексуальних активностей з особою без її згоди). Крім цього кримінальним злочином визнається  сексуальне домагання вдома, на роботі, в транспорті, на вулиці чи де-інде;

примусовий шлюб;

жіноче обрізання;

примусовий аборт;

примусову стерилізацію

Конвенція також пропонує стратегії із попередження та запобігання насильству, а саме: підвищення обізнаності  за рахунок проведення кампаній на теми насильства та інформування потерпілих про те, де саме і яку допомогу вони можуть отримати; внесення до шкільних навчальних планів матеріалів із питань рівноправності; підготовка кадрів на рівні держави; програми профілактичного втручання лікування осіб, схильних до насильства.


« повернутися до розділу «Оголошення»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь