Рятувальники Житомирщини закликають громадян не виходити на тонкий лід!

Дата: 21.02.2022 16:53

УВАГА!

Через температурні коливання на водних об’єктах регіону утворилося небезпечне нестійке льодове покриття. Вихід на таку кригу може закінчиться трагедією!

Аби цього не сталося, рятувальники радять:

• На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0);
    • для одного пішохода – товщиною не менше 7 см;
    • для групи людей – товщиною не менше 15 см;
    • при пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.
  • Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і те саме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг.
  • Небезпечні місця на льоду, як правило, темніші за інших, небезпечний - каламутний, малопрозорий і білий лід.
  • Переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях.

Якщо все таки ви провалилися під кригу:

• Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою.
  • Дійте рішуче і не панікуйте!
  • Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги.
  • Постійно розповідайте дітям правила безпеки перебування на кризі та НІКОЛИ не відпускайте їх бавитись на водойми без нагляду дорослих!

• Житомирське РУГУ УДСНС України у Житомирській області