Благодійні справи

Дата: 04.02.2022 08:45
Кількість переглядів: 379

 

В існуючих нині в Україні соціально-економічних умовах значна кількість українських сімей потребує соціального захисту і допомоги, які тією чи іншою мірою надаються державними та громадськими організаціями й базуються на відповідній нормативно-правовій базі.  Соціальна робота з членами родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності служби у справах дітей Хорошівської селищної ради. Станом на 01.01.2021 року облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах становить 76 дітей. Найчастіше в таких сім'ях спостерігається повна антисанітарія, матеріальне становище залишає бажати кращого, діти голодні, недоглянуті, у батьків низький виховний потенціал,  члени родин страждають не тільки фізично, а й психологічно.

Не кожен українець готовий виявити милосердя і стати жертводавцем для того, щоби батьки та діти могли подолати складні життєві обставини,  вирішити проблеми побутового та матеріального характеру, здобути навички необхідного догляду за дітьми. Своєчасна якісна допомога дає можливість родинам  вибратися з кризових життєвих ситуацій.

Спеціалісти служби у справах дітей щороку до роботи з малозабезпеченими, багатодітними кризовими сім’ями залучають різних  меценатів  - депутатів, приватних підприємців, благодійні організації та ін.

Цьогоріч до роботи з кризовими сім’ями долучилася релігійна громада церкви Євангельських  християн  баптистів.

 - У різних населених пунктах прихожани церкви для обездолених дітей нашої громади стали справжніми чарівниками. У період новорічних та Різдвяних свят діти віддалених населених пунктів з багатодітних, малозабезпечених родин отримали подарунки, солодощі, брали участь у  святкових заходах.

 - Крім того, окремі громадяни взяли на себе відповідальність  допомогти великим родинним групам у вирішенні чи мінімізації складних життєвих обставин. Так, родина Розводовського Андрія  сформували продуктові набори для всіх  опікунських сімей нашої громади (26 родин),  разом зі своїми дітьми вихованцями відвідували опікунів, ділилися досвідом виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Розводовська Любов подарувала радість для окремих дітей, батьки яких мають вкрай низькі матеріальні статки - придбала  новий зимовий одяг  (теплі  штани, кофти, куртки, шапки,  черевички, рукавиці).

Родина Розводовських Любові та Андрія створили дитячий будинок сімейного типу і як ніхто розуміються на проблемах кризових сімей з дітьми і тому не стоять осторонь людської біди. Наразі займаються питаннями підключення одній родині електропостачання, яке було відключено за несплату, витрати по заборгованості  Розводовські беруть на себе.

- Родина Білоуса Максима має велику любов та милосердя, з великою турботою піклуються про дітей з інвалідністю, про дітей, які виховуються одинокими матерями та вдовами. Максим щороку організовує табір відпочинку для батьків з особливими  дітками; не забуває відвідувати їх за місцем проживання, постійно готує подарунки для дітей. У поточному році взяв шефство над вкрай кризовими сім’ями (26 родин). У січні Білоус Максим спільно з іншими представниками церкви трьом сім’ям заготовили дрова до кінця опалювального сезону, надали продукти харчування (крупи, олію, картоплю, буряки, моркву та ін.). Для малюків до року з малозабезпечених родин виділено 30 упаковок памперсів.

 - Родина Недзельських  Валентина та Надії  цілодобово працюють з тим, щоб у нашій громаді зменшити таке явище, як соціальне сирітство. Вони відкрили двері своєї домівки для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах – створили патронатну сім’ю. Кожні що півроку патронатні вихователі разом зі своїми біологічними дітьми піклуються про обездолених дітей, доки горе батьки не виправляться або для діток не знайдеться справжня любляча родина. Керуючись своїми моральними принципами, професійними навичками родина Недзельських ніколи не стоїть осторонь проблем вразливих категорій сімей. Неодноразово, виконуючи послугу патронату над дітьми, паралельно займалися лікуванням батьків, покращенням їхнього побуту для повернення діток додому, протягом року надають натуральну допомогу цільовим верствам населення, по можливості засобами реабілітації для осіб з інвалідністю.

Ні гостра соціальна криза, ні низьке матеріальне становище в країні не завадили даними громадянам допомогти населенню у подоланні сімейного неблагополуччя.

Список  таких людей з великим серцем набагато більший.

Висловлюємо велику вдячність всім тим, хто небайдужий до дитячої долі, усім, хто допомагає покращити життя сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей  вдаються справжні благородні справи.

 

 

З повагою та вдячністю

начальник служби у справах дітей

Хорошівської селищної ради

Олена Семеній


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь