Профілактика правопорушень

Дата: 17.11.2021 16:36

Профілактика правопорушень у дитячому та молодіжному середовищі є одним із напрямків роботи служби у справах дітей Хорошівської селищної ради. З метою запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, профілактики правопорушень, самовільного залишення місця проживання дітьми, спеціалісти служби щомісячно проводять профілактичні рейди«Діти вулиці», «Вокзал» із залученням суб’єктів соціальної роботи. В ході рейдів проводяться заходи з контролю за: діяльністю культурно-розважальних, ігрових закладів; встановленням часових обмежень щодо самостійного відвідування таких закладів дітьми; недопущенням продажу дітям алкогольних напоїв, тютюнових виробів.

Під час здійснення соціального інспектування вразливих категорій населення у старостинських округах нашої громади, особлива увага приділяється  індивідуальній профілактичній роботі з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, дітьми, які перебувають на профілактичному обліку.

Для усвідомлення неповнолітніми, їх батьками норм поведінки, відповідальності, виконаннясвоїх обов’язків перед суспільствомспеціалістами служби проводяться  інформаційно-просвітницькі заходи.

Спільно зі структурними підрозділами Хорошівської ОТГ, які опікуються дітьми, та правоохоронними органами, проводяться робочі наради, круглі столи щодо поліпшення ситуації по профілактиці правопорушень та інших негативних явищ у середовищі неповнолітніх.   Так, 15.11.2021 на базі служби у справах дітей Хорошівської селищної ради відбулась нарада із старшим інспектором сектору ювенальної превенції Житомирського РУП ГУНПУ Гоманюком О.М. щодо запобігання та профілактики правопорушень серед неповнолітніх у Хорошівській громаді. Під час наради обмінялися досвідом роботи в напрямку профілактики правопорушень, обговорювали причини підліткової злочинності. Спільно визначили напрямки роботи з неповнолітніми, приділяючи особливу увагу проблемним питанням, які виникають під час роботи, адже ефективна профілактика є найбільш дієвим та найменш затратним способом попередження негативних проявів у молодіжному середовищі.

Спеціаліст І категорії

служби у справах дітей