Рятувальники застерігають!

Дата: 27.10.2021 10:09

В осінньо-зимовий період рятувальники ДСНС фіксують різке збільшення кількості пожеж у житловому секторі, які часто призводять до трагічних наслідків.

Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у помешканнях є порушення громадянами правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівачів та печей, а також паління у нетверезому стані, дитячі пустощі з вогнем, перенавантаження або несправність електромережі.

Зменшити кількість загиблих та травмованих на пожежах, а також кількість самих загорань рятувальники намагаються різноманітними способами.

Зважаючи на вкрай невтішну статистику, рятувальники вкотре застерігають громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань, дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті:

-використовувати для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі;

-дотримуватись правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення;

- не допускати перегріву печей, слідкувати, щоб не було в стінках печей і димоходів тріщин;

- в місцях проходу димаря через дерев'яні конструкції стелі має бути влаштована протипожежна розділка з цегли;

- не палити у ліжку;

-слідкувати за станом та справністю електромережі;

-у разі виходу з приміщень не залишати увімкненими телевізори, праски, тощо;

- намагатися уникати перевантаження електричних мереж, не вмикати одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Шановні громадяни! Не залишайте дітей без нагляду, тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях. Пам’ятайте: лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Житомирське районне управління

Головного управління ДСНС України