Опитування населення громади

Дата: 17.09.2021 20:49
Кількість переглядів: 528

Фото без описуФото без опису

В рамках «Фонду малих проєктів – Україна 2021 UA01»

Опитування населення громади

В рамках проєкту «Кімната відпочинку» (впровадження соціальної послуги тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх заміняють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю) спеціалісти управління соціального захисту населення Хорошівської селищної ради провели серед населення опитування з метою вивчення ставлення до людей та дітей з інвалідністю.

В опитуванні взяли участь 100 респондентів  - 6 осіб не вказали свій вік, до 18 р.- 7, до 35р. - 30, до 50р.- 36, до 65р.- 21 з смт. Хорошів та старостинських округів.

Зазвичай, осіб з інвалідністю, в т.ч. дітей, переважна більшість опитуваних називають інвалідами чи хворими, хоча дехто називає і людьми з обмеженими фізичними можливостями.

67% опитаних  мають серед своїх знайомих, родичів, друзів людей з інвалідністю. 50 респондентів зазначили, що люди з інвалідністю викликають у них жалість. Саме так вважають 33 відсотки 50 - річних мешканців громади, у  тих, кому до 35 років така думка – 86% , у тих, кому до 65 років ця думка становить 42% , стільки ж у 18 - річних .

По 10 – бальній шкалі респонденти визначали найважливіші та менш важливі ознаки для себе з десяти представлених в анкеті ознак людини з інвалідністю  та 68 опитаних  вказали, що ці хворі люди сильні духом, бо живуть з цим. Разом з тим, найменш важливі ознаки для опитуваних – це те, що особи з інвалідністю такі ж, як і будь хто з мешканців громади, що вони самотні чи нещасні.

Думку, що люди з інвалідністю сильні духом підтвердили 55% учасників опитування, вказавши, що їм відомі такі хворі, які попри свої вади досягли значних успіхів у своєму житті (художники, музиканти, поети, спортсмени, педагоги).

Що стосується відношення до дітей з інвалідністю, то варто зазначити, що окрім жалю до них, респонденти виявляють і співчуття, бажання допомогти та вболівають за їх одужання. Проте 56% - жодного разу нічим не допомогли таким діткам,  а 44% опитаних допомагали коштами на лікування, надавали побутові послуги, дарували іграшки чи солодощі. Водночас, до гармонійних стосунків з дітьми з інвалідністю готові 5 чол. – 18річних, 4 – тих, хто не вказав свій вік, 16 – кому до 35 років, 31 – 50 – річний респондент та 15 – кому до 65 років.

Яке ж місце у суспільстві мають займати діти з інвалідністю? На думку 95 відсотків респондентів – рівноправне з усіма іншими дітьми і ставлення до них має бути особливе – так вважають 100% опитаних. Однак, лише 30% учасників опитування готові допомагати батькам у догляді та вихованні дітей з інвалідністю: найбільше бажаючих - кому в до 35 років, найменше – до 65 років.

То хто ж, окрім самих батьків, повинен допомагати у догляді та вихованні дітей з інвалідністю? На це запитання за п’ятибальним оцінюванням важливості 45% респондентів поставили оцінку «5» і «4» соціальним працівникам, лікарям, психологам, працівникам інтернатних закладів, родичам та найманим помічникам, 11% опитаних оцінили важливість допомоги перелічених спеціалістів оцінкою «1» та «2».

Отож, аналізуючи результати проведеного опитування, слід звернути увагу на загальне розуміння мешканцями громади проблем людей з інвалідністю, у т.ч. дітей. Чи готовий кожен з нас до толерантного співіснування з людьми з інвалідністю, визнати їх звичайними громадянами, такими як ми, такими, що хочуть вчитися у звичайних навчальних закладах громади, самостійно відвідувати магазини, перукарні чи Храми, мати можливість розвивати творчі здібності у музичній школі чи тренуватися на стадіоні?

Ось тому наш проєкт важливий та сприятиме задоволенню потреб у соціальних послугах  дітей з інвалідністю та їх батьків. Ми спробуємо допомогти подолати дефіцит спілкування між батьками дітей з інвалідністю, власні страхи дітей, ізольованість від суспільства, допоможемо навчитись взаємодіяти з однолітками та  створюватимемо сприятливі умови для активного суспільного життя та відпочинку батьків та дітей Хорошівської громади.

Щиро віримо в те, що спільно нам все вдасться.

 

Олена Якубенко,

соціальний працівник

 


« повернутися до розділу «Соціальний захист»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь