ПРАЦЮЙ БЕЗПЕЧНО

Дата: 30.07.2021 13:30

Уряд України та громадянське суспільство докладають чимало зусиль до подолання проблеми торгівлі людьми. Однак оскільки міграція лишається традиційним антикризовим механізмом для українців, а військовий конфлікт та економічна криза підвищили ризики та вразливість населення до небезпечної міграції, то потрапляння в ситуації торгівлі людьми продовжують мати місце.

Основні шляхи потрапляння у ситуації торгівлі людьми такі:

• обман/фальшиві обіцянки працевлаштування;
  • жертви обставин (перебування далеко від дому без засобів для існування);
  •  викрадення;
  • вплив однолітків чи знайомих;
  • дозвіл членів сім’ї (інколи батьки чи опікуни самі дозволяють дітям працювати в секс-індустрії тощо);
  • фіктивний шлюб;
  • візова система (підтримка міграційної програми для тих, хто бажає працювати в секс-індустрії);
  • туризм; мережа Інтернет; навчання;
  • молодіжна програма Аu-раіr.

ОТЖЕ, що потрібно знати для легального працевлаштування за кордоном.

• Перевір ліцензію фірми, яка пропонує роботу (або договір).
  • Зроби ксерокопію ліцензії та порівняй відомості на ній з тими, які надала фірма .
  •  Під час використання послуг з працевлаштування агентами фірм-посередників перевіряють їх легальність (нотаріально засвідчена довіреність або договір-доручення, які передбачають право на вербування людей ).
  • Працевлаштування має бути не на словах, а за контрактом.
  • Контракт має бути написаний українською мовою.
  • Звертай увагу в контракті на дрібні примітки.
  • Якщо фірма вимагає гроші за оформлення документів – отримай документ, що підтверджує сплату грошей (касовий ордер, квитанція банку).

Якщо вам необхідна консультація з питать легального працевлаштування – телефонуйте за номером національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

527 або 0 800 505 501