Увага! Вибухонебезпечні предмети!

Дата: 28.04.2021 10:44

Як виглядають вибухонебезпечні предмети, і що необхідно знати при їх виявленні?

Протитанкові та протипіхотні міни мають форму ящиків, плоских циліндрів, металевих станків і т.п.

Ручні протитанкові гранати, а також  артилерійські міни, снаряди та авіабомби являють собою металевий корпус. Струс, удари, нагрівання їх у полум’ї викликають вибух.

Підривники до різних боєприпасів і капсули-детонатори – це металеві гільзи різних форм. Від удару чи поштовху, тертя, сплющування або подряпини, нагрівання, полум’я чи іскри вони також спричиняють вибух.

Ракети являють собою картонний циліндр з латунним дном. При згоранні вони виділяють велику кількість тепла. Частки палаючого составу легко підпалюють предмети довкола (дерево, солому тощо), викликаючи великі пожежі.

Значну небезпеку являють собою гвинтівкові та пістолетні набої. Розірвання набоїв викликає ураження не тільки пулею, але й уламками корпусу гільзи.

Треба пам’ятати, що виявлені вибухонебезпечні предмети, які тривалий час перебували у землі чи воді, містять у собі ще більшу небезпеку. Лихо у таких “скарбах” несуть пристрої для ініціювання вибуху основної маси вибухівки. Від вологи та тривалого перебування у землі при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати. Вони вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. Тому запам’ятайте, якщо Ви випадково виявили вибухонебезпечній предмет, до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно!

При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно дотримуватися наступних правил:

• Не розбирати і не піднімати знайдені вибухонебезпечні предмети;
  • Не перекладати і не перекочувати з одного місця на інше;
  • Не нагрівати і ударяти вибухонебезпечні предмети;
  • Не використовувати заряди для розведення вогню і освітлення;
  • Відгородити місце, де знаходиться вибухонебезпечний предмет;
  • Нікого не допускати до цього місця, організувавши біля нього постійне чергування до прибуття представників відповідних служб.

Пам’ятай! при виявленні вибухонебезпечних предметів необхідно повідомити по телефону - 101

Хорошівський РС УДСНС України у Житомирській області